В Іспанії можуть відмінити сієсту Автор: lesya · Опубліковано: 27.09.2013 17:15 · Розділ: Події у світі

За даними знаменитого видання The Guardian, Іспанія вже найближчим часом може відмовитися від сієсти та перейти на «новий» робочий день - з 9 ранку до 5 вечора, який для більшості країн є традиційним. Сьогодні ж робочий день середньостатистичного іспанця розбитий на окремі періоди, в результаті чого він занадто довгий для громадян.

Изучение испанского в Испании - качественное обучение языка с носителями. Быстрое освоение информации, индивидуальный подход.

Зміни до робочого законодавства пропонує ввести спеціальна парламентська комісія, яка до того ж хоче перевести всі годинники в країні на одну годину назад, перейшовши тим самим у той же часовий пояс, що й Великобританія. Члени комісії на підтвердження свої правоти наводять дані, що стосуються Німеччини: так, ними було зауважено, що робочий день в Іспанії триває довше, ніж у Німеччині, при цьому продуктивність кожного працівника набагато нижча через постійну втому. І причину вони вбачають власне в сієсті та неправильному часовому поясі.

На сьогоднішній день Іспанія живе за середньоєвропейським часом. Все почалося через історичні аномалії, говорять фахівці. Так, за часів Другої світової, в 1942 році, тодішній диктатор Іспанії генерал Франко перевів всю країну в той же часовий пояс, що й Німеччина. Це було зроблено на знак солідарності зі своїм фашистським союзником.

В результаті розпорядок дня іспанців зазнав суттєвих змін, при чому, говорять експерти, негативних. Вони обідають о другій годині дня, а вечеряють аж о дев'ятій годині вечора. При цьому робочий день починається в них зовсім не о 10 ранку, а куди раніше. Дочекатися настільки пізньої вечері не може практично ніхто, тому їм після обіду потрібна велика перерва. Ця перерва – це сієста, яка забирає в іспанців їхні вечори: більшість населення країни працює допізна.

Такий режим спричинив зміну розпорядку роботи місцевих телеканалів: найпопулярніші шоу показують після 10 вечора, оскільки приблизно в цей час всі опиняються вдома. Футбольні матчі іноді починаються аж об одинадцятій вечора. В результаті виходить так, що іспанці встають дуже рано, лягають дуже пізно, а середину робочого дня присвячують сієсті.

В принципі, дебати щодо сієсти розгорілися в Іспанії ще в минулому році – тоді економічна криза змусила політиків та урядовців замислитися над підвищенням результативності роботи іспанських працівників. В результаті було прийнято закон, який лише частково скорочував тривалість сієсти, однак повністю відмінити традицію так і не наважилися.

Джерело: http://www.lragir.am/

Інші новини розділу