В понеділок віідбувся з'їзд ООН, спрямований на підтримку громадянського суспільства Автор: lesya · Опубліковано: 25.09.2013 20:44 · Розділ: Суспільство

Цими днями в кулуарах Генеральної Асамблеї ООН відбулася зустріч представників більш ніж двадцяти держав з представниками громадянського суспільства, благодійних організацій, приватного сектору та Організації Об'єднаних Націй. Інформація про зустріч прозвучала вранці 23 вересня з уст представників прес-офісу Білого дому. Як повідомляється, основні питання, які обговорювалися на зустрічі, торкалися можливих шляхів підтримки центральної ролі громадянського суспільства в роботі з урядами для вирішення спільних питань. На з’їзді намагалися з’ясувати деякі нюанси стосовно координації дій для захисту цивільного суспільства.

Учасниками заходу, який відбувся в понеділок, стали представники 20 країн, як європейських, так і з інших континентів. На зустрічі були присутні члени урядів США, Австралії, Естонії, Грузії, Лівії, Литви, Мексики, Монголії, Польщі, Південної Кореї, Великобританії та низки інших країн.

Учасниками заходу було опубліковано спеціальну заяву, в якій висловили тривогу з приводу низки тенденцій, які спостерігаються в суспільстві сьогодні. Учасники з’їзду виступили із закликом переосмислити роль громадянського суспільства, переоцінити політичні кроки та по-іншому глянути на громадську діяльність.

«Сила і динамічність держави залежать від активного громадянського суспільства та живого діалогу між урядом та громадянським суспільством з метою просування миру, процвітання та добробуту народу», - говориться у заяві.


Про роль громадянського суспільства у розвиткові та процвітанні держави в цілому говорило багато філософів. Однією з найпотужніших праць є роботи німецького мислителя Гегеля.

Щоправда, з часу написання його робіт пройшло не одне століття, багато що змінилося, зокрема й роль та позиції громадянського суспільства. Детальніше прочитати про роль громадянського суспільства в наш час можна на сайті http://zrada.org/inshe/43-literatura/122-gosudarstvo-i-grazhdanskoe-obschestvo-formy-ih-vzaimodejstvija.html.

Учасники з’їзду висловили стурбованість з приводу того, що на сьогоднішній день уряди багатьох держав обмежують громадянське суспільство та право на свободу зборів і самовираження – як в онлайновому, так і в офлайновому режимі.

В ході з’їзду було запропоновано низку заходів для боротьби з цією «тривожною тенденцією». Одним із цих заходів є ефективна координація підтримки громадянського суспільства через систему ООН та демократичні інститути, а також спільні дипломатичні дії та заходи, спрямовані на захист свободи мирних зібрань.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.