Невідому раніше картину Ван Гога виявили в музеї Амстердаму Автор: lesya · Опубліковано: 25.09.2013 20:03 · Розділ: Культура

Нещодавно в стінах одного Амстердамського музею спеціалісти-мистецтвознавці виявили вельми цікаву знахідку – невідому раніше картину знаменитого художника Вінсента Ван Гога. Картина протягом тривалого часу перебувала на горищі в домі одного приватного колекціонера і особливої цінності собою не являла.

На полотні знаменитого митця зображені дерева, кущі та небо. Не знати, скільки б картина ще пробула у забутті, якби одного прекрасного дня її власник не вирішив з’ясувати, чиєму пензлю належить полотно. Він звернувся за допомогою до експертів музею, і ті зі стовідсотковою точністю впізнали стиль та матеріали великого митця.

Зазначимо також, що виявлена картина є особливо цінною у контексті того, що, починаючи з 1928 року, вона є першим повнорозмірним полотном художника, яке потрапило до рук дослідників. За словами директора музею Акселя Ругера, таке відкриття трапляється тільки раз у житті. Проводячи низку аналізів та досліджень, експерти встановили дату створення полотна - 4 липня 1888 року. Саме про неї згадував Ван Гог в своєму листі до брата.

Історія картини досить багата. В 1901 році вона потрапила до рук невідомого покупця, і слід її загубився. Однак згодом її було виявлено в маєтку норвезького промисловця Миколи Мастада, який помер у 1970 році, після чого й відшукали цінне полотно.


Оцінити картину було запрошено французького посла у Швеції. Перед смертю колекціонера він відвідав його, однак картина належного враження не справила: той заявив, що це підробка. Ось так робота Ван Гога потрапила на горище.

Коли колекціонер помер, його родина вирішила визначити авторство полотна, звернувшись аж у 1991 році до спеціалістів музею Ван Гога з проханням дослідити картину. Однак після проведення низки перевірок родичі отримала відповідь, що вона не належить пензлю художника. І лише тепер істину було встановлено.

Зауважимо, що полотна Ван Гога користуються шаленою популярністю. Він вважається одним з найдорожчих художників світу, тому вартість його полотен іноді сягає кількох сотень мільйонів доларів. Часто картини художника стають об’єктом зазіхань грабіжників. Трохи раніше, для прикладу, одне з найзнаменитіших полотен художника – «Маки» - було вкрадено з музею Єгипту. В минулому році ще одне полотно авторства Ван Гога викрали з Роттердамської галереї.

Джерело: http://wowfacts.net/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?