Цікаве про арабську мову Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2013 18:35 · Розділ: Освіта

В цілому світі, напевне, не знайдеш мови, яка б володіла настільки багатим лексичним розмаїттям, як арабська мова. В розмові араби споконвіків прагнули до точності у вираженні думок, звідси й точність та лаконічність і, як результат, складність цієї мови. Так, багато хто з досвідчених перекладачів вважає, що арабські тексти практично не можливо перекласти на європейські мови. І, слід сказати, небезпідставно – наші мови просто не мають того лексичного розмаїття, що арабська. Через це й втрачається лаконічність: якщо взяти, для прикладу, російський варіант арабського тексту, то він займатиме щонайменше вдвічі більше місця, ніж оригінал. Та й то істинну суть тексту можна передати хіба що описово.

В світі існує більше 30 діалектів арабської мови. Найбільш зрозумілий серед них для усіх носіїв - єгипетський, тому й у якості викладачів в Університети чи на курсы арабского языка воліють обирати саме єгиптян. Школа восточных языков, детальніше прочитати про яку можна на сайті shid.com.ua, дозволить вам ознайомитися з особливостями та діалектами арабських мов, вивчити особливості письма та словопередачі.

Що ж стосується багатства арабської мови, то яскравим свідченням його є наявність більш ніж семи форм для ранкового привітання:
Сабахелькхер - Доброго ранку.
Сабахіннур - Світлого ранку.
Сабахельфоль - Ранок жасмину.
Сабахельешта - Ранок вершків.
Сабахельгамель - Ранок краси.
Сабахельвард - Ранок квітів.
Сабахакешта - Твій ранок вершків.

При цьому всі ці форми вживаються у визначених ситуаціях та з людьми, стосунки з якими перебувають на різних стадіях близькості.

Цікавим є походження слова «Абракадабра». В арабській воно означає вираз «зцілив він, зцілив», який вживався давніми лікарями в якості заклинання. Та, як виявляється, справа не у магії: тодішні медики вживали його за прямим призначенням.

В українській та російській мовах чимало слів арабського походження: алхімія, адмірал, джин, тариф, цифра та багато-багато інших, про етимологію яких ми навіть не здогадуємося.

Крім того, в арабській мові чимало слів, які звучать так, як і наші, проте означають зовсім інше:

сир - ремінь двигуна;
батут - каченя;
борщ - нари;
кофта - котлета;
сісі - поні;
башкир - банний рушник;
льон - колір;
торба - має кілька значень: шматочок гашишу, могила, город;
мох - мізки.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.