4 корисні "шкідливі" звички Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2013 13:48 · Розділ: Краса і здоров'я

Є звички, які ми традиційно вважаємо поганими та згубними. Куріння, схильність до вживання алкоголю, переїдання та будь-які інші залежності ми не замислюючись зараховуємо до згубних. Та є звички, які даремно носять тавро шкідливих: вони, навпаки, позитивно позначаються на нашому здоров’ї.

1. Довгий сон. В устах наших бабусь та дідусів, та й, зрештою, часто батьків, той, хто любить довго поспати – просто нероба і лінюх. Насправді це зовсім не так: лікарі переконують, що кожен організм індивідуальний, отож він самостійно визначає період, необхідний для сну. І перечити йому не варто.

Для цього вчені провели експеримент. Добровольцям дозволяли спати по 8 годин на добу, проте їх будили щоразу, коли вони починали бачити сни. Як результат – через три дні піддослідні стали дратівливими, у них почали з’являтись галюцинації та навіть ознаки психозу.

В рамках іншого експерименту чоловікам дозволяли спати всього чотири години на добу – стільки часу необхідно для сну йогам. Через шість днів експерименту фахівці провели низку аналізів: гормон стресу у піддослідних зашкалював, а рівень цукру підвищився у кілька разів. Пам’ять також погіршилася.

2. Кава вранці. Всі ми з дитинства знаємо, що кава шкодить серцю. І хоча останнім часом медики наввипередки доводять протилежне, стереотип для багатьох залишається стереотипом. Натомість дані, отримані в результаті низки досліджень, змушують серйозно замислитись: ті, хто систематично п’є каву вранці, на 43 % рідше хворіють хворобою Альцгеймера та на 63 % менше схильні до самогубств. Кава знижує рівень поганого холестерину, однак чоловікам слід бути обережними: надмірне вживання кави (по 5-6 чашок міцного напою на день) можуть підвищити ризик інфаркту).

Фото з www.mrfit.org
Фото з www.mrfit.org

3. Розвалитися в кріслі. Ще з раннього дитинства нам твердять, що сидіти за столом потрібно рівно – мовляв, всі інші пози шкодять хребту. Та недавно лікарі дійшли висновку, що, сидячи з прямою спиною, ви можете зашкодити своєму попереку.

В такій позі хребці притискуються і з часом розплющуються. Тому сидіти в кріслі треба так, щоб між спиною і стегнами утворювався кут в 135°. При цьому не можна округлювати спину - під неї необхідно покласти валик – надувний чи зроблений з рушника.

4. Звичка позіхати вважається непристойною, деколи її асоціюють з нудьгою. Проте неврологи довели, що позіхання - це спроба нервових клітин відновити працездатність.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.