Вчені з'ясували, що татуювання становлять смертельну загрозу для людини Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2013 11:55 · Розділ: Медицина

Фото з pikabu.ru
Фото з pikabu.ru

Нещодавно в результаті проведення низки досліджень вченими було встановлено, що такі популярні сьогодні татуювання становлять смертельну загрозу для здоров’я людини, стаючи причиню невиліковних захворювань, від яких люди помирають в страшних муках.

В принципі, те, що татуювання – мода вельми загрозлива, було відомо досить давно. Так, саме нанесення татуювання дуже часто стає причиною передачі таких невиліковних вірусів, як ВІЛ, вірусні гепатити та низки інших недуг, які передаються через кров. Щоправда, зараження можливе лише у випадку недобросовісності майстрів татуювання, які недостатньо ретельно стерилізують інструменти, та як би там не було, береженого й Бог береже.

А нещодавно група британських та данських вчених виявила ще одну загрозу: токсини, які містяться в чорнилі, що використовується для татуювань, здатні накопичуватися в організмі, що часто стає причиною виникнення та розвитку онкологічні захворювань та раку.

Керував дослідженням Десмонд Тобін. Він висловив серйозне здивування з приводу того, що на сьогоднішній день на ринку тату-послуг немає ніяких регулюючих законів або правил, які б зобов’язували ретельніше підбирати чорнило для татуювань.

Так, провівши дослідження, фахівець дійшов висновку, що червоне чорнило, таке популярне сьогодні - в час, коли в моду увійшли різнобарвні татуювання, - містить ртуть, а синє та зелене - кобальт. Головна загроза в тому, що дуже часто саме ці метали стають причиною виникнення раку.

Разом з цим, данські вчені провели дослідження, в результаті якого виявили вміст у більшості видів чорнила канцерогенних речовин, які також стають причиною виникнення раку. Так, з усіх видів чорнила, які використовуються для нанесення татуювань в Європі, а їх налічується 21, 13 містять канцерогенні речовини. Опираючись на результати досліджень, вчені вимагають введення спеціального закону, який би зобов’язував тату-салони попереджувати клієнтів про загрозу, яку несуть в собі чорнила.

Що ж стосується виробників чорнила, то самі вони зізнаються, що близько 5% відсотків тату-салонів справді використовують фарбу, в якій містяться канцерогенні сполуки, незважаючи на те, що виробники намагаються знизити вміст цих речовин до максимально можливої норми.

До речі, два роки тому схоже дослідження провели у США: Спеціалісти з’ясували, що чорнило містить канцерогенні продукти і гідрокарбонати. До складу чорного чорнила зазвичай входить бензопірен – канцероген, який викликає рак шкіри. Його вміст у продуктах у США знаходиться під суворим контролем.


Інші новини розділу