На Львівщині пенсіонерка годувала курей двометровими коноплями Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2013 20:22 · Розділ: Кримінал

Фото з сайту psyplants.org
Фото з сайту psyplants.org

Як відомо, закон - дядько суворий, і з ним жартувати не варто. Він не щадить ні старого, ні малого, і відповідати перед його лицем доводиться навіть тим, хто й уявлення не має, що скоїв щось недозволене. Так, як одна львівська бабуся, яка вирощувала на городі… коноплі.

Сталося це в Львівській області, в самісінькому центрі міста Стрий. 66-річна пенсіонерка на городі виростила цілу грядку конопель. За її словами, рослини висіялись самостійно, однак знищувати їх вона не поспішала, оскільки домашній птиці сподобалося конопляне насіння, а запах двохметрових рослин відлякував шкідників.

За даними спеціалістів ГУ МВС Львівської області, старенька не знала, що за вирощування конопель її можуть запроторити за ґрати. Однак незнання закону не звільняє від відповідальності за скоєний злочин, отож бабусі грозить суворе як на її вік покарання. На сьогоднішній день проти пенсіонерки відкрили справу за статтею 310 Кримінального Кодексу України, згідно із якою передбачене покарання за незаконний посів та вирощування конопель. Тепер жінці загрожує арешт терміном до шести місяців або обмеження волі до трьох років.

Схожий випадок стався трохи раніше у Вінницькій області – тут під суд потрапила пенсіонерка, яка лікувалася коноплями. Вона отримала суворе покарання – позбавлення волі терміном на три роки. Та після того, як бабуся розкаялася у скоєному, покарання було змінено на умовний термін.

Сталося це в Погребищенському районі Вінницької області. 69-річна мешканка одного з районних сіл вирощувала на городі заборонену рослину.

Всього на її городі було виявлено 250 кущів рослин. Бабуся розповіла, що вирощувала коноплі з метою приготування ліків від болю в шлунку.

Спершу жінка розповідала, що коноплі самі виросли у неї на городі. Проте вона вирішила не знищувати рослини, а приготувати з них ліки за рецептом своєї бабусі. Згодом, уже в суді, вона зізналася, що таки висаджувала невелику кількість конопель для приготування ліків для свого хворого брата. Однак росини розсіялися, і вийшла ціла грядка.

Пенсіонерку засудили до трьох років позбавлення волі, однак, зваживши на каяття, замінили термін на умовне ув’язнення з випробувальним терміном до одного року. Якщо протягом цього періоду жінка не скоїть нового злочину, з законом вона поквитається…

Джерело: http://www.segodnya.ua/

Інші новини розділу