Живописні куточки України: Миргород Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2013 17:33 · Розділ: Природа

Останнім часом у нашому суспільстві можна спостерегти доволі прикру тенденцію: все більше наших співвітчизників воліють відпочивати за кордоном. Можливість з легкістю перетнути кордон, вигідні пропозиції від туроператорів, європейський комфорт, пропонований закордонними готелями та базами відпочинку, – все це складає серйозну конкуренцію вітчизняним курортам та відпочинковим комплексам. І, слід сказати, дарма: в той час, як всі наввипередки стараються оглянути європейські пам’ятки, в Україні теж надзвичайно багато цікавих та живописних куточків, про які ми навіть не знаємо.

Одним з таких місць є Миргород – чудове місто, розташоване в центрі України, з живописною природою, багатою історією та лікувальними санаторно-курортними центрами.

Повітря в Миргороді – мало не найчистіше в цілій Україні, а природні мінеральні води приваблюють сюди тих, хто піклується про своє здоров’я.


Однією з основних пам’яток міста є музичний фонтан: під музику класиків він виграє різними барвами, створюючи справжні візуальні шедеври. Розташований він в курортній зоні містечка, вхід в яку заборонений після 22:00.

Популярністю серед туристів користується так звана Миргородська калюжа – озеро, в якому живуть дикі качки та черепахи: частенько туристи приходять сюди, щоб помилуватися дикою та незайманою природою та погодувати мешканців місцевої водойми.
Своєю назвою ставок завдячує знаменитому письменнику Миколі Гоголю, який у своєму творі «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем» назвав водойму «калюжею». З тих пір назва так і приліпилася до ставка.

До речі, Микола Гоголь народився неподалік міста – за кілька кілометрів від Миргорода розташувалося знамените село Великі Сорочинці. На набережній ставка можна побачити пам’ятник великому письменникові, який став початком цілого скульптурного комплексу: місцеві художники та скульптори увіковічнили цілу низку літературних героїв – коваля Вакулу та Солоху, Івана Івановича зі згаданого вище твору та пузатого Пацюка і багатьох інших персонажів.

Є у місті й своєрідний пам’ятник коханню – камінь, який прибув свого часу з Ізраїлю. Подейкують, що привезений з ущелини Кана камінь приносить закоханим щастя та вічну любов: саме в цій місцині Ісус благословив усіх закоханих.


Інші новини розділу