Граніт та мармур в інтер'єрі Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2013 12:34 · Розділ: Цікаві факти

Натуральний камінь в сучасних інтер’єрах використовується дуже широко. Він розкриває широкий простір для дизайнерських рішень, а природні характеристики натурального каменю роблять його одним з найбільш стійких та довговічних матеріалів. Щоправда, і досить дорогим, однак зовсім скоро ви переконаєтесь, що шкірка вартує вичинки.

Серед інших кам’яних порід, для оздоблення приміщень найчастіше використовують мармур та граніт. Гранитная плитка часто використовується для оздоблення стін та в якості напільного покриття в приміщеннях зі складними експлуатаційними умовами та підвищеним рівнем навантаження на підлогу. Нею облицьовують сходи та стіни в туалетах, ваннах, на кухні та в громадських приміщеннях.

При цьому властивості граніту дозволяють використовувати його для зовнішніх робіт – гранітна брусчатка додасть особливого шарму вашому ландшафту, допоможе стильно оформити садові доріжки тощо. Гранітна плитка чудово підійде для оформлення фасадів споруд, оскільки серед її основних характеристик – високий рівень морозостійкості та міцності до механічних пошкоджень.

Фото з shkolaremonta.net
Фото з shkolaremonta.net

І що найцікавіше: изделия из гранита широко використовуються в інтер’єрі завдяки видовій різноманітності граніту: на противагу поширеній думці, граніт володіє широкою гамою відтінків – від традиційного сірого до жовтого та навіть зеленого.

Що стосується мармуру, то цей камінь, так би мовити, більш благородний. Цена на вироби з мармуру набагато перевищує вартість гранітних виробів, тому використовують його здебільшого для оздоблення та виготовлення унікальних елементів дизайну. Так, часто з мармуру виготовляють статуетки та різноманітні деталі, а мармурові умивальники та підвіконники стали незамінними елементами розкішних елітних домів та квартир. При цьому мармур використовується і в якості облицювальної плитки для сходів. А на кухні кожна господиня зможе оцінити переваги та вишуканість мармурових стільниць.

Як уже зазначалося, вартість виробів з граніту та мармуру в декілька разів перевищує вартість інших будівельних матеріалів. Однак при правильному підході можна відшукати досить недорогі та тим не менше якісні варіанти. Наприклад, низкие цены на гранит та мармур пропонують вітчизняні виробники: Україна входить до числа найбільших експортерів натурального каменю в світі, тому в якості продукції можна не сумніватися. Натуральний камінь на території України видобувають в Криму та Карпатах, на території Одеської області. Месторождения мармуру розробляються і в Житомирській області.


Інші новини розділу