Валерій Хорошковський: бізнесмен та політичний діяч Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2013 11:48 · Розділ: Політика

Фото з http://gigamir.net/
Фото з http://gigamir.net/

Доходи політиків на сьогоднішній день залишають далеко позаду середньостатистичних українців, яким про зарплати, які отримують чиновники, залишається лише мріяти. При цьому більшість політиків та їхніх сімей зовсім не живуть на саму зарплату: вони є власниками крупних підприємств і компаній, дохід від яких і є основним доходом найбагатших людей України. І це при тому, що закон забороняє депутатам поєднувати політичну діяльність з бізнесом. Однак винахідливі депутати примудряються переписувати бізнес на своїх дружин чи дітей, які фіктивно беруть в свої руки віжки управління бізнесом. Як результат - формально дружини політиків заробляють набагато більше за своїх чоловіків, володіючи мільярдними статками.

Так, в минулому році найбагатшою дружиною політика стала Олена Хорошковська, дружина українського політика Валерія Хорошковського. Її дохід за 2011 рік склав 50 мільйонів гривень. При цьому Олену називають однією з найбільш таємничих постатей України: жінка рідко показується на людях, практично не спілкується з журналістами, що виглядає особливо дивним у контексті того, що Олена займає пост директора UA Inter Media Group Limited, якій серед усього іншого належить телеканал «Інтер».

Що ж стосується самого бізнесмена, то він активно зайнявся політичною діяльністю. Кілька разів він балотувався в депутати, а також займав високі чиновницькі пости при різній владі. Хорошковский Валерий Иванович на сьогоднішній день є успішним бізнесменом, йому належить 1% акцій російської металургійної корпорації «Євраз». З політичною діяльністю чоловікові довелося розпрощатися.

При цьому перші свої гроші Хорошковський заробив самостійно. Відслуживши в армії та закінчивши юридичний факультет, він взявся за підприємницьку діяльність. Працювати почав ще на першому курсі університету, при цьому заробляти йому вдавалося чимало. Через деякий час він вирішив розпочати свій бізнес.

Валерій пробував себе у різних сферах – від юридичних консультацій до торгівлі автомобілями. І останній бізнес став для нього найбільш вигідним. Разом з партнерами він заснував кілька компаній, що дозволило йому потрапити до списку найбагатших людей України.

На початку цього року стало відомо, що Хорошковський продав акції телеканалу «Інтер», зрозумівши, що часу займатися телекомунікаційною сферою у нього не буде. І тим не менше, майже 75% своїх активів Валерій приховує від журналістів, отож факт, чи залишився особисто у нього бізнес на Україні, залишається для громадськості таємницею.


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.