Злобний пост - популярний пост: інформація з "дрібкою злості" в соцмережах має найбільше шансів на успіх Автор: lesya · Опубліковано: 20.09.2013 19:16 · Розділ: Суспільство

Нещодавно спеціалісти Бейханского університету у Китаї, досліджуючи особливості та сутність соціальних мереж, з’ясували досить цікавий факт: виявляється, в соціальних мережах інформація «з дрібкою» злості та роздратування має набагато більше шансів на успіх, аніж інший, беззлобний контент.

Дослідження китайських учених базувалося на вивченні популярної в країні соцмережі Weibo. В рамках роботи вчені аналізували активність користувачів за шість місяців. Так, протягом шести місяців 2010 року 200 000 користувачів надіслали в мережу близько 70 мільйонів повідомлень. При цьому спеціалісти брали до уваги не звичні повідомлення, а виключно цитати та реакцію на цитати активних користувачів мережі. У різного роду висловлюваннях дослідники намагалися відшукати відтінки злості, смутку, відрази та радості.

В результаті підрахунків виявилося, що повідомлення, які можна віднести до категорій печалі або відрази, часто ігноруються користувачами і практично їх не зацікавлюють. Радісні повідомлення дещо обігнали своїх сумних побратимів – користувачі частіше намагалися поділитися один з одним позитивними новинами.

І лише повідомлення, переповнені злобою, користувалися найбільшою популярністю в Інтернеті. При цьому саме вони зберігали популярність протягом тривалого часу.

Що ж стосується причин, які спонукали користувачів мережі «дихати» злобою у власних повідомленнях, то найчастіше ними ставали моменти, які торкаються зовнішньої та внутрішньої політики країни.

А трохи раніше вчені з’ясували, що соціальні мережі здатні псувати настрій. Відповідне дослідження проводилося американськими ученими, і його результати прикро вразять усіх любителів поспілкуватися з друзями в мережі: за твердженням фахівців, час, проведений в соціальних мережах, дуже негативно впливає на наш настрій. І в тих користувачів, які полюбляють засиджуватися в соцмережах, настрій псується набагато частіше, ніж у тих осіб, які особливою активністю не вирізняються.

Дослідження проводилося в штаті Мічиган. Добровольців попросили дати відповіді на питання низки психологічних тестів та відповісти на смс-запитання, які регулярно приходили на телефон користувачів у різний період доби.

Проаналізувавши отримані дані, фахівці помітили, що любителі соціальних мереж дуже часто втрачали настрій протягом доби без вагомих на те причин. При цьому перепади настрою спостерігалися в них як на невеликих часових відрізках, так і при порівнянні підсумків тестування до і після проведеного експерименту. Таким чином, зниження психологічного комфорту від користування соціальними мережами має довготривалий ефект.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.