Бавовняна білизна заважає зосередитися Автор: lesya · Опубліковано: 19.09.2013 10:59 · Розділ: Наука

Фото з kiev.olx.com.ua
Фото з kiev.olx.com.ua

Напевне, всі ми хоча б раз в житті стикалися з відчуттям дискомфорту від незручного вбрання. І всі ми знаємо, як іноді буває важко зосередитися, коли светр колеться і кусається, блузка чи сорочка затісна, або ж якщо комірець натирає шию. Про роботу годі й думати – роздратування та злість від некомфортного одягу беруть своє, і все в голові крутиться лише навколо одного: як би швидше дістатися додому і скинути з себе все це лахміття.

Та нещодавно вчені з’ясували, що навіть м’який та лагідний на дотик текстиль може викликати схожі відчуття. Дискомфорту ми не помітимо, однак наш мозок отримуватиме імпульси, схожі на ті, які йому посилає тіло, коли ми одягнені в одяг з грубої та жорсткої тканини. В першу чергу мова йде про білизну, адже саме вона має найбільшу площу контакту з нашою шкірою. Подразливі сигнали, які прямують в мозок, відображаються негативно на нашому емоційному стані та на розумовій діяльності.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами Інституті Гогенштайна в Бенніггаймі - міжнародному незалежному науково-дослідному та випробувальному центрі, що спеціалізується на продукції текстильної галузі.

В рамках роботи дослідники намагалися з’ясувати, який вплив чинить текстиль на нашу шкіру та організм в цілому. При цьому вчені займалися й вивченням впливу інших тканин. Керівником дослідження виступив професор Дірк Хефер.

В рамках дослідження вчені вдалися до проведення 64- канальної електроенцефалографії – їх цікавило, як мозок реагує на імпульси, що йому посилає шкіра при контакті з текстильними виробами.

Всього в експерименті учених взяло участь 24 особи. Щоб проведення дослідження стало можливим, вченим довелося сконструювати спеціальний пристрій, який дозволив їм міняти параметри контактного впливу різних тканин на шкіру піддослідних. Таким чином, вчені отримали можливість регулювати тиск, частоту і амплітуду коливальних рухів, які імітують тертя білизни.

Пристрій-аплікатор отримав назву SOFIA. Пристрій забезпечив тривалий вплив на шкіру піддослідних. Окрім тертя текстилю, на піддослідних чинили вплив за допомогою акустичного сигналу – подразника, до якого мозок повинен би адаптуватися. І виявилося, що здатність мозку до адаптації та концентрації істотно залежить від того, яке роздратування викликає тертя текстилю об шкіру. Таким чином, одні види тканини сильніше відволікають мозок, заважаючи йому зосередитися, інші – слабше. Найменше подразнень викликає трикотаж з високим вмістом поліаміду.

Джерело: http://korrespondent.net/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.