Чилійських ув'язнених катували піснями Іглесіаса та Харрісона Автор: lesya · Опубліковано: 19.09.2013 08:43 · Розділ: Музика

Украй жорстокому покаранню і тортурам піддали чилійських ув'язнених – їх змушували слухати пісні Іглесіаса і Харрісона. Серед інших композицій в якості катувань використовували композицію Харрісона "My Sweet Lord", а також пісню, яка виконала роль саундтреку до фільму Стенлі Кубрика "Заводний апельсин". Пісні відтворювалися на великій гучності, і перетворили життя ув’язнених у справжнє пекло.

Відбувалося це тоді, коли в Чилі при владі перебував диктатор Августо Піночет. Він досить витончено підійшов до вибору тортур для ув'язнених, зробивши ставку на нестандартність. Так, ув’язнених протягом кількох днів поспіль змушували по колу слухати відомі хіти класики популярної музики, включаючи пісні Хуліо Іглесіаса та померлого уже учасника «Бітлів» Джорджа Харрісона. Такі дані випливли на поверхню в результаті спеціального дослідження, проведеного спеціалістами Манчестерського університету.

Дослідники з’ясували, що серед інших композицій для тортур найчастіше використовувалися пісня Харрісона "My Sweet Lord" та саундтрек до фільму Стенлі Кубрика "Заводний апельсин". Відтворювали їх, зрозуміло, на максимальній гучності.

Проте один з колишніх в’язнів розповів, що йому музика навіть допомагала. Так, коли його вели на допит, тюремники вмикали пісню "Gigi l'Amoroso" відомої співачки Даліди. При цьому наглядачі й самі голосно підспівували в процесі тортур, що робило приниження чимось більш нормальним, зізнався ув’язнений.

Однак дослідники переконані, що музика явно була покликана посилити покарання, а не згладити його наслідки. «Система Піночета використовувала музику як форму покарання і саундтрек до тортур. (...) Популярні пісні використовувалися, щоб завдати психологічної та фізичної травми», - підсумовують дослідники.

Та фахівцям вдалося з’ясувати, що опитаний в рамках дослідження в’язень далеко не єдиний у своєму роді. Насправді, було немало тих, кому музика навпаки допомагала. Вона виконувала роль об'єднуючої ланки, сповнювала ув’язнених силами та наснагою, які й дозволили перенести жахливі страждання та нелюдські тортури і вижити в тюрмах Піночета.

Жорстоко, вишукано і не по-людськи… Однак Харрісон та Іглесіас – не найжахливіше, що могли б вибрати кати для чилійців. Куди гірше склалася б ситуація, якщо б їм довелося, приміром, безперестанку слухати Джастіна Бібера чи Тіматі, для прикладу, або ще когось із сучасних виконавців, від пісень яких і на волі вуха в’януть.

Джерело: http://www.segodnya.ua/

Інші новини розділу