Вінстон Черчілль: "Скоєне тобою до тебе ж і повернеться" Автор: lesya · Опубліковано: 18.09.2013 23:01 · Розділ: Життя

Наші вчинки не проходять безслідно: все, що ми робимо, з часом до нас повертається. Можливо, зовсім в іншому вигляді, так, що іноді важко зрозуміти, за що нам доля посилає радості чи нещастя, та все одно наші вчинки до нас же й повертаються. Прикладом цього може послужити одна вельми цікава і повчальна історія.

Сталося це на початку минулого століття. Одного дня один шотландський фермер повертався додому. Його шлях стелився повз болота, які відібрали життя не одного необачного мандрівника, які в силу своєї необережності кидали виклик мертвим і моторошним болотам. І ось раптово фермер почув, як хтось гукає про допомогу. Побігши на голос, чоловік побачив хлопчика, якого затягувала в свої смертельні обійми трясовина. Ризикуючи власним життям, чоловік миттю вирубав сук, наблизився до болота і простяг його хлопчакові. Той схопився за гілку і вибрався на поверхню.

Врятований хлопчина довго не міг відійти від пережитого жаху.

Він весь зіщулився і тремтів, отож жалісливий фермер запросив його до себе додому – зігрітися та заспокоїтися. Однак врятований відмовився, зіславшись на те, що дома його чекає батько, який, мабуть, місця собі не знаходить, хвилюючись за юнака.

Хлопчик втік, а фермер попрямував додому. А вранці до його будинку під’їхала розкішна карета, з якої вийшов багатий джентльмен. Це був батько врятованого фермером хлопчика. І він приїхав для того, щоб віддячити бідному чоловікові за врятоване життя сина. Однак фермер категорично відмовився від винагороди, адже вчинив так, як повинна була вчинити кожна чесна людина. Та батько врятованого хлопчика наполягав.

Не знати, чим би закінчилася їхня суперечка, якби на ґанок раптом не вибіг син фермера.

- Це ваш син? - поцікавився гість.
- Так, - з гордістю відповів фермер, погладжуючи хлопчика по голові.
- Давайте вчинимо так. Я заберу вашого сина з собою в Лондон і заплачу за його навчання. Якщо він такий благородний, як і його батько, то ні ви, ні я ніколи про це не пожаліємо…

Так і сталося. Минуло трохи часу, і син фермера закінчив школу, вступив до медичного університету. Незабаром його ім’я знав весь світ - це був Олександр Флемінг, чоловік, який відкрив пеніцилін.

Пройшло ще трохи часу. Напередодні війни в одну з лондонських клінік потрапив син джентльмена – у нього діагностували важку форму запалення легенів. Хлопець був при смерті, однак його врятували – пеніциліном, який відкрив Олександр Флемінг…

… Чоловіка, який оплатив навчання Флемінгу, звали Рандольф Черчілль. А його син, Вінстон Черчілль, згодом зайняв пост прем'єр-міністра Англії. Ймовірно, саме ці події мав на увазі Черчілль, невпинно повторюючи: «Зроблене тобою до тебе ж і повернеться».

Джерело: http://planetapozitiva.ru/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.