Риба-крапля виграла звання найпотворнішої істоти на планеті Автор: lesya · Опубліковано: 18.09.2013 21:00 · Розділ: Природа

Цікавими та оригінальними конкурсами сьогодні важко когось здивувати. Однак американцям це, як і слід було очікувати, вдається систематично. Нещодавно, для прикладу, було проведено конкурс на найбільш потворну живу істоту в цілому світі. Нею було визнано одну вельми потворну рибину – бичка-психролюта, відомого також під назвою «риба-крапля».

Так, за підсумками голосування, організованого Товариством захисту потворних тварин ( UAPS ), найпотворнішою живою істотою на нашій планеті стала риба бичок- психролют (Psychrolutes marcidus, риба- крапля). Про це повідомляє Discovery. Більше того, це жахіття стало емблемою товариства захисту потворних тварин UAPS.

Чому саме риба-крапля, спитаєте ви? А тому, що вигляд у неї і справді бридотно-моторошний. Бичок - психролют являє собою драглисту масу. Зовні він скидається на міхур, наповнений водою, а вираз «обличчя» цієї істоти виражає одночасно і незадоволеність, і відчуття нещастя.

Мешкає ця потворна рибина на глибині 600-1200 метрів неподалік берегів Тасманії і південного сходу Австралії. У неї немає плавального міхура, оскільки цей риб’ячий орган на великих глибинах не працює, адже тиск води на глибині в десятки разів перевищує тиск, зафіксований на поверхні. Так, на глибині восьми сотень метрів тиск приблизно у 80 разів перевищує тиск на рівні моря.

Однак риба вміє плавати, практично не витрачаючи енергії. Це їй вдається завдяки щільності, показник якої трохи нижчий, ніж щільність води. Харчується риба-крапля здебільшого крабами та омарами.

У даному контексті відзначимо, що спочатку Товариство захисту потворних тварин створювалося як сатиричне шоу, основною метою якого було залучення уваги до живих істот, які мають певні естетичні відхилення та які перебувають під загрозою вимирання.

До списку найпотворніших істот також потрапили такі тварини, як Nasalis larvatus (носач) – потворна мавпа з величезним носом, Carettochelys insculpta (двокігтева черепаха), у якої також досить огидний великий ніс, жаба Telmatobius culeus та… лобкова воша.

Коментуючи акцію, проведену товариством, його президент, біолог Саймон Уотт зазначив, що їхній крок дозволить привернути увагу людей до цих незвичних, та в той же час дивовижних істот нашої планети. Уотт відзначив, що найчастіше люди схильні захищати лише тих тварин, які їм подобаються, забуваючи про решту видів, які красою не вирізняються, що призводить в кінцевому результаті до зникнення цілих видів.

Джерело: http://www.km.ru/

Інші новини розділу