Китайські медики шукають кров невинних дівчат для проведення досліджень Автор: lesya · Опубліковано: 18.09.2013 18:29 · Розділ: Медицина

Бурхливі суперечки викликало у Китаї оголошення, опубліковане кафедрою онкології Пекінського університету: у ньому фахівці повідомили, що для проведення низки досліджень їм потрібна кров невинних дівчат. Таким способом вчені сподіваються дослідити вірус папіломи, адже, як твердить представник клініки Гуань Цзюпін, ризик підхопити вірус у незайманих жінок зведений до мінімуму.

Оголошення, в якому онкологічний інститут оголосив про набір сотні донорів крові у віці 18-24 років шокувало громадськість. Те, що донори повинні бути невинними, викликало занепокоєння у громадян КНР.

Китайці визнали це оголошення по-справжньому моторошним, адже воно, на їхню думку, скидається радше на пропозицію від вампірів, а не від лікарів. «Їм потрібні не просто незаймані, а виключно дівчата. Як це розуміти? Це взагалі науково?» - обурюється одині з користувачів китайського аналога сервісу мікроблогів Twitter.

Однак прес-секретар клініки поспішив заспокоїти стривожену громадськість, підкресливши, що ніяких містичних ритуалів з кров’ю незайманих дівчат дослідники проводити не збираються.

Представник онкологічного інституту пояснив, що співробітники установи проводять дослідження папіломавірусу людини (ВПЛ ), який, як правило, передається статевим шляхом. «У жінок, які ніколи не займалися сексом, ризик підхопити ВПЛ знижений до мінімуму. Саме тому кров незайманих дівчат представляє особливий інтерес для дослідників», - говорять представники онкологічного інституту.

На сьогоднішній день взяти участь у досить неочікуваному проекті зголосилося тільки 50 дівчат. Однак лікарі, як виявилося, теж мають причини побоюватися: не всі донори можуть виявитися незайманими, адже ніяких перевірок учасниці експерименту не проходитимуть, отож їм доведеться вірити на слово.

Ось такими-от пікантними дослідженнями займаються китайські вчені. А в цей час американські вчені зайняті пошуком шляхів омолодження нашого організму. І деяких приємних результатів їм все-таки вдалося досягти.

Так, вчені з каліфорнійського університету з’ясували, що теломери, які відповідають за життя наших клітин, можуть відростати знову, коли людина переходить на здоровий спосіб життя. А це означає, що, вчасно опам’ятавшись, ми зможемо повернути собі молодість.

В дослідженні взяли взяло участь десять чоловіків, яким за 60. В рамках експерименту вони дотримувалися суворого режиму: чоловікам довелося відмовитися від м’яса, по півгодини щодня виконувати фізичні вправи, по годині займатися йогою та відвідувати групову терапію.

Після п’яти років дослідження теломери білих кров'яних тілець тих, хто притримувався здорового способу життя, виросли на 10 %, тоді як у тих, хто дотримувався звичного способу життя, вони скоротилися в середньому на 3 %.

Джерело: http://www.vesti.ru/

Інші новини розділу