Найбільш незвичні каміни: камін у вигляді носа знаменитої актриси Автор: lesya · Опубліковано: 18.09.2013 13:17 · Розділ: Цікаві факти

Історія камінів корінням сягає в глибину віків. Ще в Древньому Римі каміни користувалися особливою популярністю, вони були основним джерелом тепла в домі і вже тоді почали ставати прикрасою інтер’єру приміщень. Сьогодні ж каміни вражають своєю різноманітністю. Від класичних кам’яних камінів до легких скляних зразків – словом, для будь-якого інтер’єру ви зможете підібрати те, що вам потрібно. Обладнавши камін вдома, ви перетворите свою оселю в осередок затишку та спокою, адже що може бути краще, ніж холодного зимового вечора сісти в зручне крісло перед каміном і, попиваючи ароматний чай, слухати звабливе та втихомирюючи потріскування сухих дров…

Проте, незважаючи на великий вибір, навряд чи вам вдасться придбати камін, який хоч би віддалено нагадував зразки, про які піде мова нижче.

Одним з таких камінів є камін, який можна побачити в невеликому містечку Фігейрас в Італії. Саме тут свого часу жив і творив знаменитий художник Сальвадор Далі. Втіливши одну зі своїх мрій в життя, він збудував театр-музей, зовнішній і внутрішній образи якого скидаються на фантастику. Так, тут чимало всього незвичного: на даху будівлі розташувалися гігантські яйця, які художник вважав символом життя. В залах музею є картина, розгледіти яку можна лише з відстані 16 метрів – підійшовши ближче, ви побачите лише хаотичне нагромадження квадратів, а відійшовши на вказану відстань, ви зможете розгледіти портрет Лінкольна. Та головним об’єктом цього музею є дивовижний камін-ніс. Зовні він нагадує гігантський позолочений ніс, а поруч цього єдиного в своєму роді каміна розташувався диван у вигляді губ.

Якщо глянути на кімнату крізь спеціальну лінзу, всі предмети у ній утворюють картину – портрет знаменитої актриси.

Оригінальністю вирізняються й роботи знаменитого дизайнера Жака Мажореля. На віллі у Марракеші дизайнер збудував аж вісім камінів. Один із них – у стилі модерн – ніби виростає з підлоги, впираючись в стелю.

Доволі незвичні та оригінальні роботи демонструє каталонський архітектор Антоніо Гауді. У палаці Гуеля він збудував химерні екзотичні башточки витяжних камінів. В роботі митець використовував биту кераміку та спіралевидні труби.

Оригінальністю вирізняється і камін, розташований в особняку Карла Фаберже – гжельський розпис на каміні по-справжньому унікальний та незвичний. В Масандрівському палаці, в Ялті, красується камін, виготовлений з цілого шматка мармуру коричневого кольору.

Башточки каміна
Башточки каміна

Інші новини розділу