Сміємося з користю для здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 18.09.2013 11:40 · Розділ: Цікаві факти

Фото з news.uklon.com.ua
Фото з news.uklon.com.ua

Всі ми любимо сміятися. Щирий, радісний сміх, твердять медики, позитивно впливає на наше здоров’я, продовжує тривалість життя, рятує від депресії і робить ще багато-багато всього іншого. Тому чим частіше ми сміємося, тим краще ми себе почуваємо і, як результат, тим краще складається наше життя… у більшості випадків, адже деколи сміх може бути небезпечним.

Так, в 1962 році в Танзанії несподівано розпочалася епідемія сміху. Її жертвами стало більше тисячі осіб. Спершу дивною хворобою захворіли три юні учениці школи села Кашаша. За короткий час інші школярки заразилися загадковим захворюванням. Школу закрили, однак епідемія розповсюдилася на довколишні села. Напади сміху у хворих тривали від кількох годин до кількох днів поспіль. Закінчилося все аж через 18 місяців.

А чи знаєте ви, що слово «гумор» родом із Стародавньої Греції. Щоправда, тоді воно було частиною медичної лексики. Тодішні лікарі вважали, що стан людини та її здоров’я безпосередньо залежить від співвідношення рідин в її організмі - крові, лімфи, жовтої та чорної жовчі. Ці рідини називалися «гумором», і у випадку, коли всі чотири гумори перебували в ідеальному балансі, людина почувалася здоровою і щасливою.

Ентузіасти підрахували, що 10-15 хвилин сміху дозволяють спалити стільки ж калорій, скільки міститься у плитці шоколаду. Отож якщо ви їстимете шоколад, переглядаючи приколы и видео на сайті http://ochepyatki.ru/, за власну фігуру можете не турбуватися – з’їли шматок шоколаду, кілька хвилин посміялися, і все – баланс відновлено.

Швидкість, з якою ми видихаємо повітря з легень під час сміху сягає позначки в 100 кілометрів за годину.

Що ж стосується позитивного впливу на організм, то тут сміхові немає рівних. Так, він здатен підвищувати творчі здібності людини, підкидаючи ідеї для вирішення проблем.

Більше того, фахівцям вдалося з’ясувати, що сміх допомагає лікувати рак. Результати відповідного дослідження були оприлюднені в рамках конгресу Міжнародного товариства з вивчення сміху. Виявляється, хворі, які регулярно сміються. Набагато краще піддаються лікуванню, а ефект від застосування медикаментів у них значно вищий.

У той же час вчені з гарвардського університету переконують, що в осіб з веселою вдачею шанси на виникнення різних захворювань удвічі нижчі, ніж у тих, хто сміється рідко. І навпаки, похмурі люди на 40% частіше страждають від серцево-судинних захворювань, ніж життєрадісні та веселі особи.

Не дарма знаменитий англійський філософ та лікар Вільям Ослер назвав сміх «музикою життя». Він радив усім кожного дня сміятися хоча б по 10 хвилин, не пропускаючи сеансів. І це насправді так: вчені підрахували, що 17 хвилин сміху на день продовжують життя на цілий рік.

Сміх корисний не лише для хворих. Здоровим він також приносить чимало користі. Так, приміром, у Малайзії напередодні сесії студенти мають можливість навчитися кільком дихальним вправам, які імітують скорочення м’язів під час сміху. Ті студенти, які виконували ці вправи, складали іспити набагато успішніше.


Інші новини розділу