Як прикрасити свій город Автор: lesya · Опубліковано: 17.09.2013 11:22 · Розділ: Природа

Часи, коли городи засаджувалися виключно для того, щоб прогодувати сім’ю, давно відійшли в минуле. Для багатьох людей сьогодні город – чудова можливість втекти від шуму надокучливого міста, побути наодинці з природою, подихати свіжим повітрям та отримати естетичну насолоду. Отож і грядки сьогодні стали не просто місцем висадки сільськогосподарських культур, а справжніми витворами мистецтва.

Якщо у вас великий за площею город, який ви плануєте систематично обробляти, вам доведеться купить мотокультиватор – невеликий силовий агрегат, призначений для обробки невеликих за розмірами ділянок землі. Та якщо у вас малесенька ділянка, зручніше обробляти її вручну. Тим більше, що в такому випадку у вас буде набагато більше можливостей в плані дизайнерського оформлення дачної ділянки.

Фото з http://www.domechti.ru/
Фото з http://www.domechti.ru/

Прикрасити город можна різними способами. Найпростіший – здійснити висадку культур по заздалегідь складеній схемі. Для цього варто підібрати різнокольорові рослини – строката весела грядка підніматиме вам настрій в будь-який час. Не варто поряд садити культури, перепад між висотою стебел яких надто великий. Краще сплануйте грядку таким чином, щоб висота рослин змінювалася поступово. Не висаджуйте поряд рослини, як можуть схреститися.

Фото з http://www.domechti.ru/
Фото з http://www.domechti.ru/

Щоб додати вашому городу оригінальності, відмовтеся від банальних квадратних та прямокутних форм: різнобарвні грядки у формі трикутників, дугоподібні краї та вигини – ось що вам потрібно. Вельми популярна сьогодні тенденція висаджувати овочі разом квітами – плюсів у такого підходу є принаймні два – рослини захищають одне одного від шкідників, а квіти служать прекрасною окрасою овочевих грядок. Якщо ж місця на городі не вистачає, щоб садити квіти, ви можете висадити їх у переносні контейнери, плетені з лози кошики чи якусь іншу тару – проявіть фантазію, і ваш город засяє на літньому сонечку найяскравішими барвами.

Щоб город був охайним, можете розмежувати грядки між собою дерев’яними дощечками на зразок опалубки. Щоправда, тоді доведеться всі роботи виконувати своїми руками, без використання сільгосптехніки.

Економити простір на ділянці допоможуть вертикальні грядки. Візьміть декілька труб діаметром біля 10 сантиметрів, вздовж труби проробіть охайні невеликі отвори, засипте трубу землею, і висадіть насіння. Труби можна використовувати для висадки квітів та полуниць та навіть деяких овочів. Їх можна кріпити як вертикально, так і горизонтально.


Інші новини розділу