Вчені склали глобальний каталог екології та клімату земних островів Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2013 16:46 · Розділ: Екологія

Проблема екології на сьогоднішній день в цілому світі стоїть дуже гостро. Шкідливі викиди в атмосферу та людська діяльність, тонни зараженої води та гектари винищених лісів, зникаючі з лиця землі види – все це всерйоз тривожить учених з цілого світу. Намагаючись вирішити життєво важливі проблеми, вчені заглиблюються в аналіз екологічних даних, шукаючи найбільш ефективні шляхи для порятунку нашої планети.

Нещодавно вчені вирішили скласти каталог клімату та екології земних островів. За словами упорядників каталогу, створена ними база даних може бути корисною для обґрунтування поділу території планети на екологічні регіони, а також може стати базою для статистичних досліджень.

Збором та систематизацією даних займалися вчені з Німеччини та США. В рамках дослідження вони склали глобальну базу даних про клімат та екологію для 17,8 тисячі морських островів Землі. Стаття була цими днями опублікована на сторінках журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фото з сайту www.orangesmile.com
Фото з сайту www.orangesmile.com

Учений Хольгер Крефт з Геттінгенського університету разом з колегами зібрали дані про температуру, кількість опадів, зміну пір року, рельєф, стан екосистеми та інші параметрі. До уваги бралися лише ті острови, площа яких перевищує один квадратний кілометр, а це, за твердженням дослідників,- 98 % загальної площі всіх островів Землі.

В рамках дослідження вченими було підраховано, що 65 % всіх цих островів – тропічні. Та якщо порівнювати з особливостями континентів того ж поясу, то на островах частіше фіксували вологий та холодний клімат, аніж спекотний та сухий. На островах менш помітна різниця між порами року, а помірні дощові ліси, які належать до найрідкісніших екосистем Землі, тут трапляються набагато частіше, ніж на континенті.

Автори роботи переконують, що створена ними база даних допоможе поділити територію планети на екологічні регіони. Знадобиться вона й для статистичних досліджень. У статті автори наводять приклад використання каталогу: зібрані дані використовуються для моделювання різноманітності видів рослин на островах та виявлення факторів, що впливають на цей показник. Крім того, каталог допоможе на шляху до пошуку методів відновлення природного стану нашої планети.


Інші новини розділу