Nokia та Mercedes зайнялись створенням 3D - карт для автомобілів- роботів Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2013 14:31 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно компанія Nokia оголосила про старт спільного з автомобільним концерном Daimler AG проекту, в рамках якого планується створення тривимірних карт для німецьких доріг. Ці карти в майбутньому планується завантажувати на бортовий комп’ютер, і вони стануть основою для пересування безпілотних автомобілів. Про це компанії повідомили в рамках франкфуртського автосалону, який стартував декілька днів тому (10 вересня).

Компанії планують розпочати з дороги між містами Мангейм і Пфорцхаймі. Створена компаніями 3D – карта суттєво відрізнятиметься від існуючих на сьогоднішній день навігаційних карт: за словами представників компаній, нові карти створюватимуться спеціально для машин, які їздитимуть без водія, з урахуванням їх особливостей та нюансів.

В першу чергу розробники карт братимуть до уваги такі фактори, як кількість смуг на дорозі, ширина проїжджої частини, дорожні знаки, точні координати розташування світлофорів та інші показники, як живій людині трапляються на дорозі і які вона аналізує автоматично.

За твердженням експертів Nokia, карти для безпілотних автомобілів ставлять набагато серйозніші вимоги, аніж карти, якими користуються автомобілісти сьогодні. Вони повинні відображати силу силенну елементів, які сьогодні при створенні карт просто не враховуються.

Розробкою карт для автомобілів займатиметься підрозділ Nokia Here – він залишився у компанії після того, як телефонний бізнес компанії перейшов до рук Microsoft.

Повідомляється також, що ні Nokia, ні Daimler AG не назвали точних термінів, протягом яких вони планують підключити безпілотники до карт Here і випустити їх на дороги. Однак недавно представники німецького концерну заявили, що планують налагодити серійне виробництво безпілотників до 2020 року.

Зауважимо також, що створення безпілотних автомобілів – вельми модна тенденція в автомобільному бізнесі сьогодні. Знамениті компанії світового рівня, такі як Toyota, Volkswagen, Cadillac, Continental, Google, General Motors, Audi, BMW і Volvo, активно працюють над впровадженням технології безпілотного водіння у життя.

Інші виробники автомобілів також не пасуть задніх - британська автомобілебудівна корпорація Jaguar Land Rover повідомила, що протягом наступного року планує перевести свою продукцію на нові інформаційно-розважальні системи, які поєднуватимуть в собі властивості авто і мобільних пристроїв. Проект отримав назву InControl, і він стане початком нової ери автомобільних додатків.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.