"Їстівні" пам'ятники України Автор: lesya · Опубліковано: 11.09.2013 12:23 · Розділ: Цікаві факти

У кожному місті є пам’ятники. Присвячені вони здебільшого культурним, літературним, зрідка (в наш час) політичним діячам, а також абстрактним поняттям чи літературним героям. Та оскільки мистецтво розвивається, і оригінальність сьогодні в моді, все частіше у нас з’являються пам’ятники, присвячені ну зовсім вже незвичним речам. Звісно, найбільше таких цікавинок у Києві – як-не-як, столиця країни, осередок місцевого бомонду, літературний та культурний центр, в якому втілюються в життя найсміливіші проекти сучасників. Проте, зауважимо, не відстають від свого старшого побратима Києва і менші міста, в яких також час від часу з’являються оригінальні пам’ятники. Сьогодні поговоримо про ті із них, які увіковічують в собі ту чи іншу страву. А їх, слід сказати, в Україні існує чимало.

Напевне, найвидатнішим пам’ятником, присвяченим їжі, у нас є пам’ятник апельсину. Розташований він в Одесі і вважається до того ж пам’ятником хабарю. Історія його виникнення досить-таки цікава. За часів правління Павла ІІ в місті планували спорудити порт.

Однак з якихось причин будівництво було призупинене, і мешканці міста, втомившись від очікування, вирішили підкупити царя. Знаючи, що той обожнював апельсин, а цей фрукт на той час в наших краях вважався екзотичним, вони презентували царю кілька ящиків цього фрукту, і – о диво! – будівництво порту відновилося майже одразу.

А в Керчі, ще одному «морському» місті, звели пам’ятник, який отримав назву «Дари моря». Величезна сітка, в якій «застрягло» понад 10 видів морських мешканців, є символом того, що Керч - місто, яке розташувалося на перетині чотирьох водних територій, - живе з рибного промислу.

Навряд чи вам вдасться знайти хоча б одного українця, який би не любив дерунів. І ось на радість всім шанувальникам цієї страви в Житомирі з’явився пам’ятник дерунам – досить незвична та оригінальна скульптура.


Тут щорічно відбувається і фестиваль дерунів, дізнатися про який детальніше допоможе справочник Житомира. В городе Житомир є ще один пам’ятник, присвячений їжі – це пам’ятник морозиву. Він навіть потрапив до Книги рекордів України, а все тому, що саме Житомирський маслозавод є найбільшим виробником морозива на Україні з-поміж усіх інших фирм, лідером у цій сфері бизнеса, продукція якого ціниться як у нас, так і за кордоном.

В Ніжині можна побачити пам’ятник огірку. Збудований він у вигляді гігантської бочки з квашеними огірками. А пам’ятники помідорі можна побачити в Запорізькій та Херсонській області. В Херсонській області є ще й пам’ятник кавуну.


Якщо ж ви - козацького роду, то вам стелиться дорога у Черкаси – тут ви зможете не лише смачно попоїсти кращих страв національної кухні, але й помилуватися місцевою пам’яткою – знаменитим пам’ятником варенику.


Інші новини розділу