Улюблена музика покращує роботу серця Автор: lesya · Опубліковано: 06.09.2013 13:09 · Розділ: Медицина

Фото з sunnylady.ru
Фото з sunnylady.ru

Важко уявити своє життя без музики. Вона оточує нас всюди, куди б ми не подалися, здатна піднімати настрій чи навівати сумні думки. Хороша музика спонукає до роздумів, викликає емоції та різноманітні відчуття.

Вчені протягом багатьох років намагалися дослідити вплив музики на живі організми. Спершу проводилися звичайні експерименті з використанням найпростішого обладнання, а в наш час, коли розвиток технологій дозволив заглибитися у вивчення людського організму, дослідження набули набагато серйознішого підґрунтя.

В результаті тривалих досліджень вчені з’ясували, що музика (щоправда, не вся), чинить позитивний вплив на наше здоров’я. В ході одного з останніх досліджень було з’ясовано, що музика зміцнює серце, і вона навіть може використовуватися в якості ліків при реабілітації сердечників. Кардіологи переконують, що терапевтичний ефект від прослуховування улюблених композицій може оцінити кожен.

В рамках дослідження медиками був проведений цікавий експеримент за участю 74 осіб, у яких спостерігалися проблеми з серцем. Всіх учасників експерименту було розділено на три групи. Учасники першої групи виконували гімнастичні вправи (кардіотренування) протягом трьох тижнів. В цей же час учасники другої групи займалися вправами, слухаючи улюблену музику (протягом 30 хвилин на день). Третя група не виконувала ніяких вправ, а лише слухала музику. І ось які результати вчені отримали: за три тижні показники роботи серця учасників, які займалися вправами з улюбленою музикою, значно покращилися. Здатність їхнього організму витримувати фізичні навантаження підвищилася на 39%. Ті особи, які ходили тільки на кардіо, почали краще переносити навантаження на 29%. А ось ті, хто тільки слухав музику, не виконуючи ніяких вправа, покращили свої показники на 19%.

Покращення роботи серця вчені виявляли, аналізуючи стан ендотелію (вистилки судин). Під час прослуховування улюбленої музики в організмі людини виробляються важливі гормони. Вчені з університету Ніша довели, що під час прослуховування улюбленої музики в організмі людини підвищується вміст ендорфінів, які чинять позитивний вплив на судини. При цьому вчені відзначають, що краще за все для терапевтичного ефекту вибирати музику без слів та утримуватися від важкого металу, який, навпаки, підвищує рівень стресу. Ідеальний варіант, говорять спеціалісти, оперна музика, класичні композиції і радісні мелодії, які несуть позитив і дарують відчуття щастя.


Інші новини розділу