NASA відібрало кращі ідеї з пошуку астероїдів Автор: lesya · Опубліковано: 05.09.2013 20:42 · Розділ: Наука

Розмови про кінець світу бентежать добру половину населення Землі. Мало не з кожним днем з’являються нові версії, одна моторошніше за другу. Проте деякі побоювання небезпідставні: приміром, учені світового рівня всерйоз стурбовані можливістю зіткнення нашої планети з астероїдом. В результаті науковці активно працюють над розробкою стратегій,спрямованих на запобігання цим зіткненням.

І ось цими днями співробітники NASA відібрали близько сотні найкращих ідей з пошуку небезпечних астероїдів. Презентація проектів, які, можливо, в майбутньому врятують нашу землю, відбудеться в рамках спеціального семінару наприкінці вересня.

Конкурс на найкращий проект було оголошено у червні поточного року. Можливість взяти у ньому участь отримали як представники державних відомств, так і приватні компанії та навіть поодинокі ентузіасти, які переймаються майбутнім людської цивілізації. Під розгляд спеціалістів NASA потрапили проекти стосовно методів пошуку астероїдів, зниження швидкості їх обертання, зміни орбіти астероїдів, доставки на Землю зразків речовини та вирішення інших проблем, пов’язаних з цими питаннями.

Всього в агентство надійшло більше 400 проектів, і з них було відібрано 96 кращих.

За словами Роберта Лайтфута, заступника голови агентства, конкурс і проекти, які було розглянуто в його рамках, обов’язково стане їм в пригоді. Величезний багаж інноваційних ідей, зібраних з усього світу, несе в собі чимало інформації, і ця інформація дасть науковцям поштовх для того, щоб рухатися вперед. «Ми вже зробили багато, опрацьовуючи плани місії, і ми з нетерпінням чекаємо можливості обговорити прислані пропозиції», – зауважив Роберт.

Семінар, в рамках якого відбудеться презентація ідей авторами, запланований на 30 вересня - 2 жовтня цього року.

Зауважимо, що програми по роботі з астероїдами розробляються NASA вже досить давно. В наступному році агентство розраховує отримати фінансування на проект по захопленню і транспортуванню до орбіти Місяця невеликого астероїда.

В рамках цього інноваційного проекту невеликий за розмірами астероїд завбільшки 7 метрів та вагою в 500 тонн, планують захопити за допомогою спеціального мішка. Після цього астероїд планують за допомогою буксира перетягнути на навколомісяцеву еліптичну орбіту або в точку Лагранжа L2 системи Місяць - Земля. Передбачається, що загальна вартість проекту складе 2,65 мільярда доларів.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.