Цікавинки про чорнило та принтери Автор: lesya · Опубліковано: 05.09.2013 19:36 · Розділ: Нові технології

Без принтера сьогодні важко уявити будь-який сучасний офіс чи фотоцентр, вони стали нашими незамінними помічниками у повсякденному житті. Принтер дозволяє за лічені секунди роздрукувати фотографії зі свого власного цифрового фотоапарату, перенести важливу інформацію з комп’ютера на папір і багато всього іншого.

Моделей принтерів, представлених на ринку сьогодні, - безліч: від простеньких найдешевших моделей, призначених для домашнього користування, до надзвичайно дорогих та багатофункціональних пристроїв, вправитися з якими під силу тільки професіоналам.

І ось мало не щодня, на роботі або вдома, ми беремо чистий аркуш паперу, вставляємо його в принтер, проводимо низку маніпуляцій з програмним забезпеченням, декілька секунд чекаємо, і отримуємо необхідне ображення або текст, ні на хвильку не замислюючись над тим, як все це виходить. Ми настільки звикли до сучасних технологій та зручностей, які вони перед нами відкривають, що все навколо скидається на звичайну повсякденність, тоді як всього лише століття тому звичайнісінький принтер наші предки сприймали б як якусь бісівську витівку. Нам здається, ніби ми знаємо про принтери все, проте це далеко не так.

Наприклад, далеко не всі знають, що практично всі виробники принтерів налаштовують свою продукцію таким чином, щоб вона друкувала на кожному аркуші серійний номер пристрою, дату друку та навіть годину, коли була роздрукована сторінка. Неозброєним оком цього не помітити – крихітні жовті крапки можна розгледіти хіба що під мікроскопом. Компанії-виробники принтерів зважилися на цей крок в рамках боротьби з фальшивомонетниками. На сьогоднішній день лише принтери «Самсунг» не роздруковують дату. І то невідомо….

А ось іще один цікавий факт, уже про чорнило. Коли у нашому принтері закінчуються чернила для Epson, нам доводиться замінювати картриджі. Таке задоволення не з дешевих, особливо якщо врахувати той факт, що картриджі цієї марки принтерів мають досить невеликі розміри. Тому нам можуть знадобитися чернила для принтеров Epson, за допомогою яких ми зможемо перезаправити картриджі. І ось, після здійснення низки маніпуляцій, спрямованих на заправку картриджів чернилами для струйных принтеров Epson та обнуління чіпів, наш принтер знову починає роботу, виводячи різними барвами на папері візерунки, тексти та букви. Але з чого ж виготовляється чорнило?

Дуже часто чорнило виготовляють з… грибів. Так, на пустирях та купах гною, на ґрунті з високим вмістом азоту росте такий собі гриб копрінус. Тривалість його життя вкрай коротка, а помираючи, гриб перетворюється на водянисту масу чорного кольру. Цю масу використовували у якості чорнила у Франції ще дві сотні років тому.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.