Трохи цікавого з історії сауни Автор: lesya · Опубліковано: 05.09.2013 13:10 · Розділ: Краса і здоров'я

Сьогодні сауни та бані стали явищем звичним та повсякденним. І до того ж ще й вельми популярним. З’являються цілі комплекси, спрямовані на оздоровлення нашого організму та створення умов для корисного і повноцінного відпочинку. І від традиційних саун сучасні споруди встигли далеко відійти: у Фінляндії, для прикладу, в сауні, розташованій на березі озера Рауханіємі, можна не лише попітніти, але й зануритися з головою в прорубану в кризі ополонку – справжня насолода для моржів. Крім того, у Фінляндії можна попаритися в сауні-гондолі, яка піднімається над землею на висоту 718 метрів.

Зрозуміло, що від перших саун сучасні зразки кардинально відрізняються. За однією з легенд, користуватися саунами та банями почали ще в кам’яному віці, та й то цілком випадково. Тоді Людина помітила, що краплі дощу, падаючи на розпечені камені, що оточували вогнище, перетворюються в пару, випромінюючи досить приємне та лагідне тепло. Після цього первісні люди стали спеціально наливати воду на розжарене каміння. Фактично, першими саунами були ті ж печери, в яких древні люди мешкали. А історик Геродот переконує, що сауни та бані з’явилися практично в усіх народів одночасно.

У скіфів, які мешкали на території сучасних України та Росії, бані були особливими. Представники цього войовничого племені будували юрти, обтягуючи складені особливим способом жердини тугим і щільним волоком. Посередині юрти ставили величезний казан з холодною водою, в який згодом кидали розпечені камені, приправляючи їх насінням конопель: так сауна ставала ще й ароматною.

Сауна-гондола
Сауна-гондола

Звісно, що сьогодні все дуже сильно змінилося. Сучасні київські сауни зовсім не подібні на своїх попередників, створених предками скіфами. Вони вирізняються надзвичайним комфортом та зручністю, а деякі сауны Киева можна вважати справжніми шедеврами, відображенням гармонійного поєднання функціональності та естетичного смаку. Якщо вас цікавлять сауны та бани Киева, цены на отдых, ви можете переглянути полный каталог на сайті banisauni.com.ua: багато інформації та отзывы відвідувачів допоможуть вам вдало зробити свій вибір.

Дуже часто сауни та бані будуються в комплексі з іншими закладами. Це й зрозуміло, адже оздоровчий ефект сауни варто підкріпити заняттями в тренажерному залі, плаванням у басейні тощо. Регулярні відвідини сауни виводять з організму шлаки та токсини, покращують роботу серцево-судинної системи, укріплюють дихальні шляхи тощо. Саме завдяки своїм цілющим властивостям сауни та бані зберігають популярність протягом тисячоліть.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.