Цікаві факти про англійську мову Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2013 20:18 · Розділ: Освіта

Англійська мова сьогодні небезпідставно вважається однією з найпопулярніших мов світу. Її вивчають в школах та інститутах, а знання англійської відкриває широкі перспективи у плані кар`єрного успіху. Проте далеко не всі знають, наскільки англійська може бути цікавою та незвичною.

Приміром, на противагу поширеній думці, англійська мова є лише третьою у списку найпопулярніших мов світу. Вона поступається китайській та, як не дивно, іспанській. І тим не менше, носіями англійської на сьогоднішній день являється 400 мільйонів осіб, тоді як близько 700 мільйонів користуються нею як другою мовою. Можливо, саме завдяки такій популярності английский язык в школе є обов`язковим для вивчення предметом.

Та й не всі знають, що англійська мова є дуже багатою. Її лексичний запас налічує близько 800 тисяч слів, тоді як в російській, для порівняння, їх всього 130 000.

Найдовше слово в англійській мові складається з 45 букв: лексема pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis вживається на позначення захворювання дихальних шляхів, викиканого вдиханням вулканічного пилу.

Найбільш альтернативним у плані перекладу словом є лексема set: вона має 44 значення в якості дієслова, 17 - для іменника, 7 - для прикметника і ще низку додаткових значень. Крім того, в англійській мові дуже багато синонімів, тому відшукати слово, подібне за значенням, не складе особливих труднощів.

Якщо ж ви хочете відпрацювати свою дикцію, спробуйте вимовити одну англійську скоромовку, над якою доведеться попотіти навіть корінним носіям англійської. Фразу "The sixth sick sheik’s sixth sheep’s sick" вимовляти правильно можуть далеко не всі англійці. А ось іще одне цікаве речення, в якому зустрічаються всі букви англійського алфавіту: The quick brown fox jumps over the lazy dog.

Яскравим доказом того, що в англійській мові головне - вміти правильно чмтати, є наступне речення: A rough-coated, dough-faced, thoughtful ploughman strode through the streets of Scarborough; after falling into a slough, he coughed and hiccoughed: всі 9 варіантів звучання буквосполучення «ough» тут читаються по-різному.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.