Столиця має найнижчі показники по безробіттю Автор: kseniya_www · Опубліковано: 25.08.2013 13:01 · Розділ: Суспільство

Київ – це величезне місто європейського взірця, столиця України, що вже декілька століть поспіль займає на ринку праці країни особливу позицію.

Близько 2/3 усіх пропозицій щодо працевлаштування припадає на столичний ринок, традиційно привертаючи до себе здобувачів роботи з усіх куточків країни. Здобувачі прямують до столиці, шукаючи можливості самореалізації в кар’єрному плані, але вже не перший рік міграцію стримує досить висока плата за оренду та ціни на купівлю столичної нерухомості. У цьому випадку найкраще студентам – вони, приїжджаючи до столиці навчатись у престижних ВУЗах, забезпечуються гуртожитками.

Розпочавши будівництво своєї кар’єри ще у студентські роки, багато хто має можливість залишитися у Києві на ПМЖ по закінченню свого навчання. Роботи, повірте, вистачає усім. Інтернет частково вирішує проблему із житлом – віддалена робота вигідна обом сторонам трудових відносин. Шукачі не витрачаються на проїзд до місця праці, на оренду квартири, а роботодавці заощаджують на оплаті за оренду офісу та має можливість отримати дешеву робочу силу із якісним виконанням замовлень. На початку року рівень безробіття в Україні становив 7,4%, а Київ – 5,3%, що є найнижчим показником по усій країні. Найбільш популярними заявками на працевлаштування по столиці зафіксовані такі спеціальності: менеджер з продажу, маркетолог, продавець, бухгалтер, аналітик, секретар, технолог, директор, програміст. У столиці лише 10% усіх зазначених вакансій із мінімальним окладом праці, коли в цей час окремі області мають показник з міткою до 60%.

Як зазначає центр зайнятості, в середньому по столиці на 10 вакансій може претендувати 11 осіб з найбільшою напруженістю ринку праці у Дніпровському та Деснянському районах, де цей показник дорівнює двом заявкам на одне робоче місце. Найбільша кількість безробітних серед жінок, а майже половина заявок з працевлаштування складають особи до 35 років. Хочеться наголосити на те, що на початку року середня заробітна плата була на рівні трьох тисяч гривень по Україні, а у Києві – до 4 з половиною тисяч. Також зростає попит на спеціалістів, які не мають досвіду роботи чи з мінімальним стажем. Це пояснюється тим, що такі шукачі готові працювати за більш низьку платню. Тому сміло можна стверджувати про те, що випускникові спеціального навчального закладу тепер легше знайти собі роботу, але це не говорить про те, що йому одразу вдасться розраховувати на захмарні заробітки.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.