Онлайн-курси набирають обертів Автор: kseniya_www · Опубліковано: 25.08.2013 12:58 · Розділ: Освіта

Бульбашка інтернет-бізнесу не змогла швидко втягнути вищу освіту у свою сферу, але сьогодні вона міцно тримає освіту у своїх руках.

З того часу, як з Кремнієвої долини стартували Coursera та Udacity, які за допомогою масових відкритих онлайн-курсів пропонують безкоштовну освіту, вежі наукових товариств, відірвані від сучасного життя, похитнулися аж до основи своїх підвалин.
Університети, збудовані протягом довгих століть разом з їхніми брендами, не виключають того, що з часом за допомогою інформаційних технологій сьогоднішня модель навчання буде застарілою. Масові онлайн-курси, тим часом, збільшують свої обсяги у плані кількості слухачів та ресурсів, до кінця не з’ясувавши свою власну бізнес-модель.

Університетська спільнота в сьогоденні відкрили свої власні онлайн-курси, аби у даній інформаційній революції вони не були знищені масовими курсами онлайн. Зокрема, Coursera зуміли налагодити відносини з більш, ніж восьма десятками вищих навчальних закладів по всьому світу, в тому числі й з університетами Сполучених Штатів вищої категорії.

EdX являється неприбутковою платформою масово започаткованих онлайн-курсів, яка була відкрита у травні минулого року за участі Гарвардського університету та Масачусетського технологічного інституту, які вклали у цей проект близько 60 мільйонів доларів США. На сьогоднішній день ця платформа виглядає, як консорціум, до якого входить 28 різних установ, включаючи й Індійський технологічний інститут, що знаходиться у Мумбаї. Аткож ця платформа пропонує готовые домашние задания.

Платформа FutureLearn представляє собою консорціум, до якого входить 21 британський, один ірландський та один австралійський університет. Цим консорціумом керує Відкритий університет, пропагуючи дистанційне навчання ще з 1970 року. У другій половині поточного року планується пропонування масових відкритих онлайн-курсів.

Минулого місяця Coursera заявила, що нею зібрано 43 мільйони доларів від венчурних інвесторів, а минулого року було зібрано 22 мільйони. Незважаючи на те що кількість слухачів цієї платформи курсів стрімко збільшується та налічує на сьогоднішній день більше 4 мільйонів осіб, інвестори готові вірити у те, що компанією можливе створення життєздатної бізнес-моделі. За допомогою нових грошей Coursera зможе скористатися будь-якою в наявності у неї перевагою, будучи першою серед інших платформ, які пропонують слухачам масові онлайн-курси.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.