В Україні набирає популярності друк вручну Автор: kseniya_www · Опубліковано: 24.08.2013 18:43 · Розділ: Цікаві факти

Мода на речі, виготовлені руками, дійшла вже й до поліграфічних послуг. Процес друку вручну (хенд-мейд) розпочинається з того, що потрібно набрати свинцеві букви-кубики, а завершується це складний процес відтиском на станках цісарських часів станків 19 сторіччя. На сьогоднішній день ручна робота коштує значно дорожче, аніж звичайний трафаретний друк.

До прикладу, друкар Федір Шульга спеціалізується саме на такому різновиді друкарських послуг. Для цього у Федора набірна каса це металевий ящик, у якому безліч різник луночок. З цієї каси друкар вибирає літери, які йому потрібні. Далі він по порядку викладає ці літери на верстатку спеціальну набірну дощечку. До прикладу, таку дощечку можна зрівняти з підставкою від дитячої гри «Ерудит». Після того, як слово буде складене, верстатку потрібно помістити у залізну рамку. Аби набраний текст не розлетівся у процесі друку, його потрібно зафіксувати, обклавши спеціальними дерев’яними брусками. Це лишень коротенька информация про даний тип друку. Після цього рамку потрібно встановити у друкарський верстат, а потім привести в рух механізм за допомогою важеля. За допомогою валиків на друкарську поверхню літер наноситься фарба. Папір за допомогою чавунної плити притискається до літер, змащених фарбою. ось, диво фокус удався! Друкар показує усім бажаючим листівку, на якій ми бачимо відтиснуте зображення.

Для своєї друкарської майстерні під задиркуватою назвою Officina Daubmanni Федір у самій Канаді придбав друкарський верстат антикварного взірця Chandler and Price. Варто наголосити, що такий верстат єдиний у нашій країні. Майстер пояснив, що такий різновид друку досить дорогою імітацією. У даній технології друку не відбувалось ніяких змін ще з 15-16 століття. За цією технологією друкували свої книжки видатні першодрукарі Йоганн Гутенберг та Іван Федоров. Такий вид друку дістав назву високий друк. За словами друкаря, такий вид друку у світі використовується вже упродовж довгих років. У нас, в Україні, цим методом друку зацікавленість з’явилась лише нещодавно.

Дуже важко назвати бізнесом виготовлення листівок та візитівок за допомогою цього методу, адже робота з використанням високого друку напрочуд кропіткою, а матеріали для друку досить дорогими. Тому набір візиток у сто штук, виконаних за допомогою високого друку, коштують близько ста доларів США. А складні барвисті листівки можуть взагалі вартувати у декілька разів дорожче. Такого роду витвори мистецтва можуть дозволити собі лишень ті люди, яким до снаги унікальність речей дизайнери, бізнесмени, хіпстери.


Інші новини розділу