Дещо з історії кедів Автор: prosko17 · Опубліковано: 23.08.2013 16:41 · Розділ: Цікаві факти

Хто би що не казав, а зручне і легке взуття вигадали ще давні люди.

Вони просто обмотували шматок шкіри навколо ноги, який кріпили шкіряними пасками. Звичайно, що з часом росла майстерність перших взуттєвих «дизайнерів», вони навчилися кроїти шкіру і зшивати її шкіряними нитками, а то й заміняли основний матеріал на полотно. Індійські мокасини чи гуцульські постоли виконані саме за цим принципом. Давні мешканці південноамериканського континенту взагалі підставляли свої ноги під бразильську гівею, на якій попередньо робили надріз, і підсовували під неї свої ноги. Рідина застигала, і всім відома нам гума ставала своєрідним взуттям.

Сьогодні нема потреби вдаватися до таких примітивних заходів. Магазин одежды «Йомойо» запропонує вам на своєму сайті http://yomoyo.com.ua/ різноманітні варіанти чоловічого, жіночого і молодіжного одягу.

Всім відомі кеди, які можна назвати найдемократичнішим взуттям світу, з’явились ще в тридцятих роках позаминулого століття і спершу задумувались для прогулянок на пляжі. Час минав, а технологія їх виготовлення постійно вдосконалювалась, хоча основна концепція залишалася тією самою. Кеди – це гумове взуття з верхом, зшитим з парусини. Лише в 17 році минулого століття його запропонували для професійних гравців в баскетбол, хоча раніше воно вважалось взуттям для найбідніших верств американського населення, яких називали педами. Позаяк така модель прийшлася до смаку молоді, його сумістили зі словом «kid» (підліток) і таким чином вони стали всіма знаними кедами.

Кеди були ну дуже популярним в радянські часи. Можна стверджувати, що в них на уроки фізкультури бігали всі школярі, а бабусі і дідусі любили їх за зручність і легкість. Тепер виробництво кедів переживає новий підйом. Незаслужено забуті після розпаду Радянського Союзу, коли асортимент взуття значно збільшився, мешканці новоутворених країн зрадили цим зручним спортивним капцям. Після тотального дефіциту, всі відвернулися від них, а в моду ввійшло шкіряне взуття, ринок якого моментально зріс.

Але, по великому рахунку, в СРСР вони стали модними тільки в 1950-их роках минулого століття, коли були завезені молоддю інших демократичних країн під час Шостого всесвітнього фестивалю молоді та студентів. Тоді, засмакувавши перші подихи свободи і демократії, молодь стала віддавати їм перевагу, на відміну від лакових черевиків і сандалів.

Джерело: http://www.furfurmag.ru/furfur/all/style-fufur/164015-kedy-sovok-dva-myacha

Інші новини розділу