DVD-диски зберігатимуть інформацію 1000 років Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.07.2009 11:59 · Розділ: Нові технології

Інженери компанії Millenniata сподіваються, що нарешті їм вдалося перемогти один з найбільших недоліків сучасних DVD-дисків — втрату даних, з плином часу. Їм вдалося створити диск-довгожитель, який названо Millenial Disk. Назву для продукту обрано не випадково, адже цей диск зможе зберігати інформацію при кімнатній температурі протягом 1000 років. Для порівняння, звичайні DVD-диски "живуть" до 10 років.

Секрет Millenial Disk полягає у використанні спеціальних надійних матеріалів, що використовувалися для виготовлення диска; жодних інших деталей компанія не розголошує. На жаль, для запису Millenial Disk потрібний спеціальний привід Millennial Writer, зате потім диски можуть читатися будь-яким DVD-приводом. В майбутньому, як припускають вчені, ця технологія може бути застосовна і до формату Blu-ray.

Millenniata обіцяє випустити Millenial Disk до 1 вересня цього року, його вартість становитиме близько 25-30 доларів.

Джерело electronista.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.