Найбільш дивні дисципліни в університетах США Автор: lesya · Опубліковано: 22.08.2013 20:33 · Розділ: Освіта

Американці здавна славляться своїми незвичними поглядами на різні аспекти нашого життя. І зовсім по-іншому вони дивляться на освіту: окрім традиційних предметів, вивченням яких займаються практично в усіх країнах світу, американці вводять дисципліни, користь від вивчення яких викликає сумніви не те що у нас, але й у самих американців.

Так, наприклад, в університеті Берклі можна вивчати досить дивну дисципліну «Сімпсони і філософія». Здебільшого її слухачами стають любителі двадцятирічного серіалу. Незважаючи на досить дивну назву, цей предмет пропонує замислитися над вирішенням досить-таки серйозних питань: приміром, чи змогла б відмова Ніцше від традиційної моралі виправдати погану поведінку Барта, тощо.

А університет Вісконсін-Медісон став справжнім раєм для любителів саги «Володар перснів» - студенти мають можливість навчитися розмовляти мовою ельфів. Крім того, є можливість зіставити популярні фантастичні фільми на зразок «Матриці», «Володаря перснів» та «Зоряних воєн» з античними міфами: викладачі дисципліни переконують, що всі сюжети цих кінофільмів взяті саме з міфології.

У Фростбурзькому університеті пропонують вивчити книгу Роджера Хайфілда, який спонукає студентів з’ясувати та науково обґрунтувати те, чи можна за допомогою різних досліджень в напрямку антигравітації сконструювати справжнісіньку мітлу, а в каліфорнійському університеті фізику польотів та динаміку рідини студенти вивчають на прикладі знаменитої Людини-павука.

Балтіморський університет у даному напрямку просунувся ще далі: тут студенти вивчають так звану «Англійську – 333». Автор дисципліни – письменник-фантаст Арнольд Блумберг. Курсові роботи, написання яких можна довірити сайту http://www.ludads.com.ua/, тут передбачають складання коміксів та написання сценарії фільмів жахів. Основна ідея цього курсу – допомогти студентам зрозуміти, як працюють сучасні ЗМІ, як створюються Інтернет-меми та як формуються основні культурні тренди.

Як дивитися телевізор
Як дивитися телевізор


До речі, «зомбійські» дисципліни – зовсім не нововведення Балтіморського університету. Схожі дисципліни є в навчальних закладах Чикаго, а студенти в штаті Айова змушені писати книгу «Історія війни зомбі»…

До списку досить дивних навчальних предметів можна зарахувати і дисципліни «Радощі сміття», «Як правильно дивитися телевізор» та «Техніка історичного шиття».


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.