Матеріали, які змінять майбутнє виробництва Автор: kseniya_www · Опубліковано: 20.08.2013 18:56 · Розділ: Нові технології

Від розвитку таких галузей, як робототехніка, обчислювальна техніка, сенсорні технології, залежать перспективи розвитку виробництва. Технічні прориви дозволять використовувати нові процеси виробництва, а якості кінцевих продуктів будуть визначатися матеріалами, з яких їх виготовлятимуть.

У часописі Scientific American була опублікована стаття про нові види матеріалів, які можуть бути використані інженерами та науковцями при розробці новітніх технологій майбутнього. Наприклад, завдяки суперізолюючим аерогелям можна буде випускати більш надійні та досконалі космічні захисні костюми. У будівництві токсичний пластик згодом можна буде замінити гнучким бетонним покриттям та комплексними природними полімерами.

Однак ці новітні матеріали не є найбільш цікавими на фоні інших. Представники автомобільної галузі займаються зараз розробкою пористих полімерів та нових сталевих сплавів. Ці матеріали будуть набагато легшими та міцнішими, ніж сталь, що дозволить підвищити безпеку автомобілів та знизити рівень використання пального. Підприємці, котрі підтримують та розвивають ідеї екологічного виробництва, працюють над створенням пакувальних матеріалів з грибків, така продукція замінить в майбутньому біорозкладний пінопласт та не буде забруднювати навколишнє середовище.

Квантова електроніка також здатна творити чудеса. Одним з новітніх творінь квантової електроніки стане електрочорнило. На його основі можна буде створити цілком новий продукт, який всередині буде виконувати функції ізолятора, а ззовні – провідника. За рахунок досконалих ізолюючих властивостей, електрочорнило буде блокувати потік електронів, при цьому не впливаючи на їх вільне пересування на поверхні. Це дозволить електронам рухатися майже зі швидкістю світла, домішки не будуть стримувати рух електронів крізь поверхню матеріалів. На основі безметалевих провідних чорнил буде в майбутньому відбуватись процес друку електронних матеріалів. Науковці Університету штату Іллінойс при розробці свого електрочорнила використовували срібло. Цей елемент в результаті процесу випаровування здатен залишати електропровідний слід. Таке електрочорнило не вимагає використання великої кількості ресурсів, а технологія його виробництва набагато простіша від сучасних. Нове електрочорнило можна буде використовувати при нижчих температурах у звичайних настільних приладах.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.