Декілька фактів про наші сни Автор: lesya · Опубліковано: 15.08.2013 20:47 · Розділ: Цікаві факти

Достеменно розгадати таємницю людського організму до цих пір не вдалося розгадати нікому. Таємниці нашої підсвідомості, особливості роботи мозку, невичерпний потенціал можливостей людського організму – все це породжує нові гіпотези, здогадки, проте абсолютно не проливає світла на природу та походження людини. Однак вчені намагаються знайти щось нове, хоча б трішки наблизитися до загадки на ім’я «Людина». І дещо їм таки вдалося з’ясувати. Стосується це нашого сну – явища, з яким в житті стикається кожен.

Виявляється, у сні ми практично паралізовані. Пояснення цьому просте – організм ніби само блокується для того, щоб наше тіло не копіювало рухів, які ми виконуємо уві сні.

А ось іще один цікавий факт: вченим вдалося з’ясувати, що люди, які колись палили, але відмовилися від цієї шкідливої звички, можуть втішатися набагато яскравішими снами, ніж ті, хто ніколи не палив: до них приходять сновидіння, що дуже скидаються на реальністьі. Та найчастіше їм сниться, ніби вони знову повернулися до своєї згубної звички, що в результаті виливається в почуття провини.

Крім того, спеціалісти твердять, що сни не можна трактувати буквально. І навіть якщо сон дуже скидається на реальність, він – це набір символів, які посилає нам наша підсвідомість. Отож і до їх розгадки підходити слід символічно. Допомогти в цьому може сонник - толкование снов бесплатно дозволить вам інтерпретувати сновидіння, користуючись порадами психологів та аналітиків.

Якщо вам частенько сняться барвисті сни, вас можна тільки привітати: далеко не всі люди можуть їх бачити. Таких «нещасних» - цілих 12%. При цьому фахівцям вдалося з’ясувати, що є певні сновидіння, які сняться практично усім. Це – випадання зубів, спроба втекти від пеерслідування, різні ситуації, пов’язані зі школою чи роботою, падіння з висоти, політ або ж неможливість скласти іспити.

Наступний факт вас, напевне, трішки здивує: спеціалісти твердять, що в сні до нас приходить виключно те, що ми коли-небудь бачили в реальному житті. Навіть якщо нам сняться незнайомці, невідомі місця чи явища, наша свідомість нічого не вигадує: вона просто «витягує» з закапелків пам’яті те, що колись траплялося з нами насправді.

Близько 90% усіх сновидінь не відкладаються в нашій пам’яті. Прокинувшись, всього через п'ять хвилин людині тяжко згадати навіть половину своїх сновидінь, а ще через п'ять хвилин навряд чи вдасться відтворити в пам'яті хоча б 10%.

Крім того, в момент, коли людина хропе, вона не бачить сновидінь. Спеціалісти також з’ясували, що діти у віці від трьох до восьми років бачать більше кошмарів, ніж дорослий за все своє життя.


Інші новини розділу