Топ-4 найбільш моторошних місць Санкт-Петербурга Автор: lesya · Опубліковано: 15.08.2013 19:30 · Розділ: Цікаві факти

Мабуть, в кожному місті є місця, оповиті таємницею. Про них ходять легенди, часом кумедні та зовсім уже неймовірні, а часом містичні та навіть трохи моторошні. Санкт-Петербург не став винятком – тут є чимало місць, яким приписують певні містичні властивості.

1. Богиня війни Сехмет. Ця єгипетська гостя, а точніше, її статуя, зберігається в єгипетському залі знаменитого Ермітажу. Раз на рік, як спостерегли співробітники музею, на колінах цієї жінки з головою левиці з’являється та зникає пляма крові невідомого походження. Стається це в один із днів, коли на небо виходить повний місяць.

2. Не менш моторошним місцем є Петербурзькі сфінкси. Встановлені на набережній Неви, якраз навпроти будівлі Академії мистецтв, вони, ніби магнітом, притягують до себе потопельників. Сфінкси потрапили до міста ще в 1833 році. Їхня історія окутана моторошною таємницею.

Подейкують, ніби жорстокий фараон Аменхотеп, про якого в Єгипті ходила вельми погана слава, заснував в країні страшний чаклунський культ. Обряди цього культу використовували тіла забальзамованих мерців, а проходили вони у моторошних катакомбах Фів.

З того часу на мешканців міста і околиць почали нападати – хто б ви подумали? – мумії. І так тривало до середини ХХ століття. На сфінксах красуються чаклунські знаки та заклинання, і з якихось дивних причин тіла утоплених вище по течії спливають саме сюди, до підніжжя сфінксів.

3.Марсове поле. Карело-фінський епос оповідає легенду, згідно із якою вся нечисть, що мешкає у річках, раз на рік виходить на шабаш. Його влаштовують на берегах річок. Одним з місць, на яких відбувалися шабаші, була територія нинішнього Марсового поля у Петербурзі. До всього іншого додалися ще й непрощенні душів вбитих більшовиків, яким влаштували поховання неподалік.

4.Парк Єкатерингоф, розташований неподалік станції метро Нарвська. Колись, ще до революції, на місці сучасного парку розташовувався пустир зі страхітливою назвою «Чортова пустка». Таким незавидним ім’ям цю місцину охрестили через незрозумілі речі, які тут відбувалися. Ночами мешканці округи стали помічати блукаючі вогні на території пустиря, звідти ж долинали моторошні звуки. На початку минулого століття територію придбав фабрикант Шаканіді, і збудував на ній особняк з парком. Про Шаканіді ходили чутки, ніби він був чаклуном. Наслідки не змусили себе довго чекати, і в 1918 році більшовики вбили чоловіка, його тіло засунули в мішок і втопили в одному зі ставків. Подейкують, ніби примара Шаканіді до цих пір блукає алеями парку…


Інші новини розділу