Громадський транспорт майбутнього: таксі напрокат Автор: kseniya_www · Опубліковано: 07.08.2013 21:36 · Розділ: Авто-мото

Завдяки ідеї американських вчених, скоро жителі багатьох міст зможуть користуватися новим суспільним транспортом, який буде більш комфортним, ніж міські автобуси та біль дешевшим, ніж користування власним автомобілем.


Більшість жителів розвинених країн, котрі мають постійне місце праці заробляють достатньо для того, щоб придбати автомобіль. З громадським транспортом у таких державах теж немає жодних проблем. Тому ідея розробки нового виду суспільного транспорту може здатися дещо абсурдною і непотрібною. Однак, якщо поглянути на цю ситуацію по-іншому, автомобілі можна вважати малоефективними. Адже більшу частину доби цей високотехнологічний транспорт простоює, а його власник у цей час насолоджується сном, займається робочими справами чи господарює по дому, або ж проводить час у місті із друзями. Крім цього, автомобілі забруднюють навколишнє середовище, місць для паркування завжди не вистачає, на їх обслуговування господарям бракує часу або вони занадто рідко їздять за кермом, щоб утримувати машину.

У таких випадках корисним може стати прокат автомобілів Челябінськ. Така послуга обійдеться дешевше, ніж утримання власного автомобіля.. Ще ефективнішим є обмінний сервіс, коли один клієнт може скористатися машиною, залишеною на спеціальній стоянці іншим клієнтом.

Перешкодою для ефективного функціонування обмінної системи є незбалансованість трафіку, коли велика кількість прокатних автомобілів паркуються у діловому центрі зранку, а після закінчення робочого дня складається цілком протилежна ситуація. Тому власники прокатних фірм часто змушені користуватися послугами найманих водіїв, які доправляють машини в інші місця, де чекають замовники. Таким способом вони обмінний сервіс старається не допустити простоїв та старається підтримувати необхідний рівень рентабельності.

Щоб зберегти чистоту навколишнього середовища, в розвинених країнах вирішили застосовувати таксі-прокат. Ця система буда розроблена в Массачусетському технологічному інституті. Розроблена фахівцями інституту схема схожа на обмінний сервіс. Різниця полягає у тому, що тепер водії можуть брати по дорозі попутних пасажирів, як це роблять таксисти. Розробка цієї ідеї ґрунтувалась на непростих розрахунках. Науковці складали маршрути, які були б максимально ефективними з мінімальним показником простоїв.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.