Вчені винайшли чудодійний гель для лікування карієсу Автор: kseniya_www · Опубліковано: 07.08.2013 21:35 · Розділ: Медицина

Мабуть кожен з нас мріє про безболісне лікування зубів, під час якого не буде чути загрозливих звуків бормашини. Нажаль, поки що стоматологія не здатна побороти карієс таким способом. Однак, первинний карієс все-таки можна усунути безболісним шляхом. При виявленні первинних карієс них плям для їх усунення застосовується ремінералізуючі лікарські засоби.

У випадках, коли зуб під впливом карієсу вже частково зруйнований, прийдеться застосовувати бормашину. Усунути больові відчуття допоможе анестезія. Завдяки такій незначній маніпуляції лікування зубів під наркозом буде абсолютно безболісним.

Однак, є підстави передбачати, що у найближчий час все-таки з’являться технології, котрі перетворять цю неприємну процедуру на приємний візит до стоматолога. Недавно медичний спеціалізований журнал ACS Nano опублікував статтю, яка знайомить читачів із відкриттям декількох дослідників-науковців. Своє дослідження вчені проводили під наглядом доктора Nadia Benkirane-Jessel. В результаті численних експериментів ученим вдалось отримати унікальний за властивостями гель, який стоматологи зможуть використовувати для лікування карієсу. Головна особливість цього гелю полягає у тому, що при лікуванні ним бормашина не знадобиться.

В склад спеціального гелю входить пептид MSH. Цей гормон бере активну участь у процесі регенерації кісткових тканин. Відомо, що тверда тканина зуба також є різновидом кісткової тканини. Саме тому у науковців виникла ідея застосування цього пептиду для лікування зубів.

Наразі даний препарат встигли випробувати лише на мишах. Результати проведених досліджень були позитивними. Це дає підставу припускати, що застосування лікарського гелю із вмістом MSH в сучасній стоматології стане можливим уже в найближчий час.

Ця подія стане визначною для усіх мешканців нашої планети. Адже гель, виготовлений на основі пептиду MSH, дозволить абсолютно безболісно позбуватися карієсу, і можна буде назавжди забути про ненависну бормашину, яка викликає страх у більшості пацієнтів стоматологічних клінік. Цей гель можна буде застосовувати у випадках виявлення карієсу на початковій стадії. Лікування в даному випадку відбуватиметься шляхом нанесення гелю на поверхню зуба, уражену карієсом. Зубна тканина буде самостійно відновлюватися. Така процедура займе небагато часу і не залишить неприємних спогадів про візит до стоматолога.


Інші новини розділу