6 міфів про мікрохвильову піч Автор: lesya · Опубліковано: 07.08.2013 19:24 · Розділ: Нові технології

Фото з bonappetit.com.ua
Фото з bonappetit.com.ua

Мікрохвильова піч стала справжньою помічницею сучасної господині. Вона не лише економить час та нерви, але й дозволяє приготувати незвичні та оригінальні страви. І, як це буває з більшістю широко розповсюджених речей та явищ, навколо мікрохвильової печі витає безліч міфів. Хоча трапляються й правдиві факти, які мало скидаються на реальність.

1. Подейкують, ніби металеві предмети, залишені в мікрохвильовій печі, можуть спровокувати вибух великої потужності. Насправді все це – чистісінької води вигадки, і єдиним наслідком металевого посуду в мікрохвильовій може бути її вихід з ладу.

2. Побутує думка, ніби мікрохвильову піч винайшли німецькі воєнні – піч «Radiomissor» була розроблена в часи Другої світової, і нею розігрівали їжу німецькі воєнні. Будь-які спроби дослідити детальніше цю версію натикаються на непорозуміння: російські джерела посилаються на зарубіжні дослідження, тоді як в зарубіжних стверджується, нібито дослідження проводилися в неіснуючих російських містах Кінскі і Раджастан.

3. Насправді ж, мікрохвильову піч було винайдено випадково: поводячи дослідження, американський інженер Персі Спенсер помітив здатність надвисокочастотного випромінювання до нагрівання продуктів. Говорять, ніби під час одного з експериментів Спенсер зауважив, що шматок шоколаду в його кишені розплавився.

З моменту винайдення мікрохвильової печі пройшло чимало часу, і вибір моделей, представлених на сучасному ринку, вражає своєю різноманітністю. Чималий асортимент мікрохвильових печей представлений на сайті october.com.ua. Тут можна придбати мікрохвильові печі різної потужності, різного дизайну та з різним набором функцій.

4. Дехто говорить, що приготування їжі в мікрохвильовій печі призводить до втрати поживних речовин. Мікрохвильова піч розігріває їжу, що автоматично призводить до розкладання та випаровування поживних речовин, але не більше, ніж будь-який інший спосіб.

5. Міф про алергію твердить, ніби мікрохвильова піч може викликати алергію на… електромагнітні хвилі.

6. В певних колах поширена думка, ніби мікрохвильові печі – радіоактивні. Все це – далеке від реальності. Точнісінько так само, як сонце чи вогонь, вони нагрівають їжу. Джерелом тепла виступає тертя молекул води, що містяться в їжі, викликане впливом мікрохвиль. Ці молекули, взаємодіючи між собою, й викликають нагрівання страви.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.