Найбільш незвичні озера світу Автор: lesya · Опубліковано: 07.08.2013 18:00 · Розділ: Природа

Озеро ранкової слави
Озеро ранкової слави

Спекотне літнє сонце, задушливість гамірних міст роблять прохолоду заміських водойм ще свіжішою, спонукаючи людей все частіше закидати свої справи та на час втікати від проблем, знаходячи заспокоєння серед густих дерев, швидкоплинних річок чи блакитної гладіні озер нашої країни. Справді, хіба може бути щось більш захоплююче, ніж подорож на власному човні? Навряд чи… Та є одне але: де ж взяти надувний човен?

Найпростіший варіант – купити: на сайті http://www.kapitan.ua – представлено безліч варіантів човнів – моторних, надувних, катерів, - отож ви з легкістю виберете те, що вам потрібно, і зможете вирушити в захоплюючу подорож річкою, відпочити з сім’єю чи друзями на озері або ж просто порибалити. Добре, що озер в нашій країні чимало, та й річок є достатньо, що дозволяє прекрасно провести час не лише аматорам, але й професійним спортсменам: рафтинг, сплави на човнах і байдарках на сьогоднішній день досить популярні в Україні.

Та якщо вам хочеться чогось по-справжньому екзотичного та навіть трохи містичного, доведеться вирушати за кордон: у світі є озера, настільки незвичні, що часом важко повірити, що вони існують насправді і що до їх створення людина не доклала ніяких зусиль. Ось деякі з них:

1. Озеро ранкової слави. Розташоване воно в національному парку Yellowstone, США. Колір вод цього озера міняється від темно-фіолетового до блідо-бірюзового. Температура води озера сягає 100 градусів за Цельсієм, а його глибина перевищує два кілометри.

2. Асфальтове озеро в Тринідаді. Скупатися та попірнати у водоймі Пич – Лейк не вийде – тут замість води плюскоче асфальт. Озеро утворилося в кратері грязьового вулкана, на його поверхню сплила нафта, яка, вступаючи у взаємодію з летючими сполуками, перетворюється в асфальт, який своїми якостями не поступається асфальту, виробленому промисловим шляхом.

3. Озеро смерті на Сицилії поховало не одну жертву місцевої мафії. Будь-який живий організм, який сюди потрапить, миттєво гине і зникає – води Озера смерті – це концентрована сірчана кислота, яка потрапляє сюди з двох джерел на дні водойми.

4. Чорнильне озеро, розташоване в Алжирі, стало чудовим джерелом видобутку справжнього чорнила. Чорнило утворююється внаслідок злиття двох річок, які вливаються в озеро: їхні хімічні склади, вступаючи у взаємодію, утворюють чорнило, яке продається по всьому світу.

5. Озеро Медуз, розташоване на архіпелазі Палау. Невелике за розмірами, воно стало домом 25 мільйонів медуз. Вони полюбляють збиратися в центрі озера, утворюючи практично суцільну стіну.


Інші новини розділу