У Британії розсекретили промову королеви на випадок Третьої світової війни Автор: lesya · Опубліковано: 07.08.2013 13:42 · Розділ: Події у світі

Цими днями у Британії було розсекречено промову британської королеви, написану на випадок Третьої світової війни.

Цю промову не хотів би почути, напевне, ніхто, переконані кореспонденти видання The Guardian Роберт Бут та Алан Тревіс. Документ був розсекречений Національним архівом Британії разом із низкою інших документів часів холодної війни. Особливо зацікавило журналістів чернетка звернення королеви Єлизавети II до нації у випадку ядерної війни, підготовлена свого часу британськими чиновниками.

Повідомляється, що промова королеви є частиною сценарію командно-штабних навчань Wintex-Cimex-83. Підготовкою документу обсягом в 320 сторінок займалося керівництво розвідки спільно з членами Міністерства оборони та МВС. Сьогодні як сама промова, так і документ в цілому, є сумною згадкою про те, наскільки серйозна ядерна загроза нависла над Великобританією і світом три десятиліття тому.

«Наша країна повинна знову підготуватися до виживання всупереч усьому, - слова, які повинна була сказати королева. - Я ніколи не забуду гіркоту і гордість, які я відчула, коли разом з сестрою в дитячій ми слухали по радіо надихаючі слова мого батька в той доленосний день 1939 року. Я не могла й на секунду подумати, що цей похмурий і жахливий обов'язок випаде колись і мені».

За офіційними даними, урядовці готували звернення Єлизавети II в ті дні, коли при владі в СРСР перебував Юрій Андропов. Його войовничі звернення та закиди вселяли «серйозні побоювання», і міністр Великобританії в Москві одразу поспішив описати ситуацію, що склалася в столиці. Все це спонукало британських стратегів розробити сценарій навчань, згідно з яким саме СРСР взяло ініціативу в свої руки та вчинило напад на Західну Німеччину, Скандинавію, Італію й Туреччину. І все це супроводжувалося ядерними та хімічними ударами.

Тоді в ході переговорів чиновники дійшли висновку, що ядерний удар з боку НАТО – просто необхідний крок, інакше війська альянсу будуть зметені «помаранчевими» - так називали СРСР в секретних документах британці.

«Наш ворог - не солдат з гвинтівкою в руках і навіть не льотчик, що борознить небеса над нашими містами і селищами, а смертоносна міць технологій, використаних в недобрих цілях, - повинна була сказати королева. – Проте які б жахи не підстерігали нас, ми маємо все для того, щоб зберегти нашу свободу, за яку нам доводилося боротися вже двічі протягом цього сумного століття».

В результаті тривалих переговорів війська НАТО прийняли доволі непросте рішення – завдати ядерного удару по країнах Варшавського договору. Однак, незважаючи на паніку та жах, які опанували населенням Британії, навчання завершилися оптимістично – СРСР запропонували країні мирні переговори.
http://www.inopressa.ru


Інші новини розділу