У Таїланді за лайки на Facebook саджатимуть до в'язниці Автор: lesya · Опубліковано: 06.08.2013 22:12 · Розділ: Події у світі

Найпопулярніша соціальна мережа світу - Facebook – зазнає переслідувань у Таїланді. Точніше, самій мережі нічого не загрожує, а ось її користувачі можуть потрапити до в’язниці за… лайки.

Так, цими днями поліція країни вирішила вдатися до радикальних методів, заявивши, що саджатиме людей за ґрати за «лайки» в соцмережі Facebook під постами про можливий військовий переворот у країні.

Причиною такого радикального кроку стало повідомлення, що з’явилося цими днями в Інтернеті. Чотири користувачі соціальної мережі порадили всім запасатися їжею і водою, оскільки нібито наближається державний переворот. На даний час проти них порушили кримінальну справу.За твердженням представників влади Таїладну, поширення чуток про перевороти може завдати країні чималої шкоди.

Зауважимо, що це вже не перший крок, зроблений в такому напрямі: трохи раніше міністр інформації країни порадив користувачам Facebook видалити "лайки" під антимонархічними матеріалами, а також під написами, що містили натяк на образу тайської королівської сім'ї.

Тепер всім користувачам, які продовжуватимуть розповсюдження чи просто ставитимуть лайки під такими матеріалами, загрожує тюремне ув'язнення терміном до 15 років. Більше того, заборона розповсюджується не лише на громадян, але й на туристів, отож тепер кожному приїжджому загрожуватиме в’язниця за вияв своїх поглядів у мережі Facebook.

Що ж стосується керівників мережі, то їх ситуація, що склалася в Таїланді, зовсім не хвилює. Та й яке вони мають відношення до суворих законів країни? Мережа продовжує процвітати, а її творці продовжують вводити все нові й нові удосконалення. Не жаліючи на них ніяких грошей, до речі.

Так, за останніми підрахунками, протягом двох років мережа виплатила більше мільйона доларів преміальних так званим «білим хакерам» - людям, що допомагають усувати уразливості в області безпеки ресурсів соціальної мережі.

Всього, за даними мережі, преміальні були виплачені 329 осіб, серед яких були як професійні програмісти, так і аматори. Наймолодшому учаснику програми, який отримав нагороду від «Фейсбук», виповнилося всього 13 років. Всього в програмі взяли участь хакери з 51 країни світу. Серед них були і росіяни, і лише 20% усіх учасників – мешканці США.

Зауважимо, що не лише Facebook вдається до послуг "білих" хакерів. Навесні цього року Google заплатила стороннім фахівцям 1,7 млн доларів в якості гонорарів за пошук прогалин у програмуванні продуктів. Не відстає і Microsoft – той, хто знайде прогріхи у Windows 8.1, отримає чималу грошову винагороду.


Інші новини розділу