Спеціалісти назвали найдешевші та найдорожчі спеціальності в українських ВУЗах Автор: kseniya_www · Опубліковано: 05.08.2013 23:05 · Розділ: Освіта

Всі ми знаємо, що спеціальність спеціальності не рівня – якщо навчання на одних факультетах є доступним для середньостатистичних українців, то інші по кишені хіба що багатіям. За результатами проведеного нещодавно дослідження, для прикладу, рік навчання одного «міжнародника» - бакалавра коштує стільки ж, скільки навчання семи культурологів

В раках дослідження, за основу якого було взято зіставлення цін за навчальний рік на тій чи іншій спеціальності, було з’ясовано, що в половині вищих навчальних закладів України найдорожчою спеціальністю продовжує залишатися правознавство. В середньому рік навчання студенту-правознавцю, що відвідує заняття на денній формі, обійдеться в кругленьку суму в діапазоні від 8.4 тисяч гривень до 16.5. При цьому вартість навчання коливається в залежності від регіону, в якому розташований навчальний заклад. Найбільше пощастило чернігівським правознавцям, тоді як донецьким омріяна професія обійдеться удвічі дорожче. Проте беззаперечний рекорд дістався Львівському національному університету ім. Франка - за один рік навчання студентам-бакалаврам, що навчаються на факультеті міжнародних відносин, доведеться викласти майже 22 тисячі гривень. – і це як на денній, так і на заочній формі навчання.

Друга сходинка серед бакалаврів заочників дісталася знову ж правознавству, і знову ж таки Донецькому національному університету. 10,9 тисяч гривень коштує навчання на цьому факультеті. Третє місце дісталося філології, а точніше, перекладу: філологам Херсонського державного університету рік навчання обійдеться в 9,373 тисяч гривень.

Серед магістрів ситуація аналогічна. Знову Донецький національний університет, і знову правознавство – магістри за рік навчання збідніють на 20 тисяч гривень. Дороге задоволення й навчатися в Харківському національному університеті ім. Каразіна: майже двадцять тисяч гривень за рік навчання платять психологи, правознавці, студенти факультету міжнародних економічних відносин, а також мовники та літератори. Третьою найдорожчою спеціальністю в Україні для магістрів стала філологія в Одеському національному університеті ім. Мечникова. Тут за два навчальні семестри необхідно заплатити практично 18 тисяч гривень. Мова йде про англійську, іспанську, німецьку, французьку мову й літературу.

Що ж стосується найбільш привабливих у плані доступності цін, то першість дісталася факультету культури і мистецтв у Львові – заплативши всього 3,037 тисячі гривень за рік навчання, ви отримаєте спеціальність бакалавра.

Если стать переводчиком - не ваша мечта, вам совсем не обязательно идти учится в иняз, достаточно пройти систему обучения на курсах иностранных языков. Новый набор на курсы английского в Киеве уже стартовал, поспешите.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.