Мікроклімат в колективі - або пан, або пропав Автор: kseniya_www · Опубліковано: 05.08.2013 21:57 · Розділ: Суспільство

Всі інші питання можна вирішити з допомогою парасольки, - як співається в популярній пісні, - коли в сім'ї чи на роботі нормальний мікроклімат.

Навіть будь-яка рослина потребує гарного мікроклімату, бо тоді вона може і розквітнути, і розростися нівроку. В іншому випадку – просто зів'яти. Про це знає кожна людина, а не лише квітникарі. Те сааме можна сказати і про людину, і про коллектив. В одних умовах люди відчувають дискомфорт, в'ялість, намагаються уникати контактів, кидають роботу, а в інших – і працюється легко, і людина може реалізувати повністю свій потенціал, і з радістю приходить на роботу.

Суттєву роль у цьому питанні грають елементарні санітарно-гігієнічні умови, в яких працює робітник. В цей перелік входять і температурний режим, і вологість, освітлення приміщення і його просторість, зручність робочого місця та інші фактори. Ці, суто технологічні моменти фірма Клімат Ленд пропонує вирішити сама. Але особливе значення мають також взаємини роботі, той настрій, котрий панує в колективі. Часто для його означення використовують такі поняття, як соціально-психологічний клімат, психологічна атмосфера, соціальна атмосфера, клімат організації. Вони подібні як за змістом, так і передають певні загальні положення.

Благополучний соціально-психологічний клімат, зазвичай, характеризується загальним оптимізмом, радістю від спілкування. Загальною взаємодовірою, почуттям захищеності, безпеки і комфорту. В такому колективі панують теплота і взаємна увага, особисті симпатії, вільне і відкрите спілкування. Це дуже важливо для творчих колективів, бо тоді легко думається, а товариші завжди в разі чого протягнуть руку допомоги. Тоді можна експериментувати і не боятися, що в разі якоїсь помилки на тебе очікує покарання.

Повна його протилежність – неблагополучний соціально-психологічний клімат. Песимізм і роздратування, нудьга і висока конфліктність є тим тлом, на якому відбуваються взаємини людей. Працівники бояться проявити ініціативи, бо в разі чого можуть бути покарані або бояться погано себе зарекомендувати. А звідси – нерозуміння один одного, навіть ворожість, підозри, недовір'я, скритність. В таких умовах людина не прагне проявити себе, працювати на добробут усієї організації, а думає лише про себе.

Не так і просто налагодити нормальний мікроклімат в колективі. До цього мають долучитися не лише керівництво, а й кожний окремо взятий індивідуум.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.