Історія дитячої моди Автор: kseniya_www · Опубліковано: 05.08.2013 21:53 · Розділ: Краса і здоров'я

Якщо говорити про історію дитячої моди, то їй приблизно понад двісті років. До того часу ніхто і не замислювався над дитячим одягом, він був просто-напросто зменшеною копією дорослого. Ну а немовлята зовсім ніякого одягу не мали, їх сповивали з витягнутими і притиснутими одна до одної ногами пеленкою так тісно, що дитина і поворухнутися не могла. Також руки прибинтовували до боків дитини – це все робилося для того, щоб дитина нічого собі не заподіяла, а також, по повір’ям людей, щоб у малюка сформувалися рівні прямі кінцівки.

Уже після рочку, коли дитинка починала ходити, ніхто не турбувався про особливий одяг для своїх малят, їх старалися занадто швидко перетворити на дорослого, одягаючи у зменшену копію батьківського одягу. В той час ніхто не зображував малих дітей на картинах, а якщо і були, то вони виглядали точною копією своїх батьків в масштабі 1:3. Ну а в віці 7-9 років (це вік, відколи дитина вже втрачала дитячий статус) свого нащадка одягали як чоловіка чи жінку. Що таке дитячий одяг, а тим більше турецкая одежда для детей - ніхто і не знав.

Тільки з XVII століття ситуація трошки змінилася, у діток почали появлятися довгі платтячка, сорочки, фартушки, очіпки, які прикрашалися (залежно від добробуту батьків) вишивкою чи набивним малюночком. В ті роки ще не було розподілу кольорів для дівчаток (рожевий) і для хлопчиків (голубий), цей розподіл появився в XIX ст.. Батьки почали більш прискіпливо відноситися до дитячого одягу, замінивши тісні корсети дівчаток на легкі платтячка, а офіцерську форму хлопчиків - на піджаки.

А от для старших дітей одяг змінився тільки після Французької революції. На початку 19 століття дівчатка наділи платтячка до колін з панталончиками, які виглядали з-під спіднички. А для хлопчиків з’явилися короткі туніки і штани з 1845 року. В цей час уже починають появлятися магазини з дитячим одягом. Відомі кутюр’є починають у своїх будинках моди створювати дитячі відділення, які займалися іміджем малюків.

А уже в XX столітті дитячий одяг в основному створюється, виходячи з потреб самих споживачів. Самі хлопчики і дівчатка могли батькам диктувати, що вони хотіли б одіти. Бо раніше батьки старалися одягати дітей в одяг, який вважався пристойним для людей їхнього кола і статусу. Дитячий одяг мало чим уже нагадував дорослий, а створювався залежно від віку і стилю життя. Починають входити в моду штани для дівчаток.

В наш час прийшла мода на унісексовий одяг, тільки для особливих випадків дівчатка одягають плаття, а хлопці – костюми.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.