В Японії пальне виготовляють з рису Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.07.2009 10:20 · Розділ: Нові технології

Автозаправки японської префектури Ніїгата вперше в світі розпочали продавати біопаливо виготовлене з рису, яке вже можна придбати на 19 автозаправках префектури. За своїми якостями рисове пальне (основними складовими якого є подрібнений неочищений рис, вода та дріжджі), до якого додається 3% етанолу, нічим не відрізняється від звичайного бензину.

Ініціатором проекту стала Асоціація сільськогосподарських кооперативів Японії (Japan Agricultural Cooperatives, JA), метою якої було "знайти застосування невикористаній сировині і одночасно зробити крок в створенні нового виду енергії". Адже, рис, з якого виготовляють біопаливо, по своїх якостях не годиться для вживання в їжу і не може бути використаний для виробництва японського рисового вина сакє.

Місцеві підприємства розраховують виготовляти близько 33 тисяч кілолітрів біопалива за рік, причому увесь процес виробництва буде зосереджений в префектурі Ніїгата.

Окрім новаторства в сфері енергоресурсів, ця префектура вважається в Японії батьківщиною найсмачнішого та знаменитого на всю країну рису.
На сайті agrosfood.ru можна купити справжній японський рис.

Що стосується промислового виробництва топлива в Україні, то в с. Новоолександрівка Херсонської області почали виготовляти паливні брикети з відходів виробництва рисової крупи.

Інноваційну лінію запустив підприємець Євген Реут для утилізації лушпиння, яке утворюється в результаті переробки рису.

За його словами, 2 тисячі тон якісної рисової крупи залишають після себе майже 400 тон лушпиння. Зазвичай, такі відходи спалюють або скидають на поля як природне добриво.

«Рисові» брикети добре пресуються і мають досить високу температуру горіння. Оцінка теплотворення нового палива виявилася більш ніж обнадійливою: кубометр брикетів при згорянні давав тепла не менше, ніж кубометр дубових дров, і майже стільки ж, як низькосортне вугілля », - розповідає Євген Реут.

«Рисові» брикети отримали хороший попит на ринку. Зараз підприємець оцінює можливість встановлення другої технологічної лінії і готовий приймати на переробку лушпиння з сусідніх господарств в обмін на ті ж брикети.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.