Кар'єра і бізнес. Як розпочати власний бізнес молодій мамі Автор: kseniya_www · Опубліковано: 02.08.2013 17:31 · Розділ: Психологія

Коли жінка тільки йде у відпустку, вона ніскільки не сумнівається в тому, що через півтора року повернеться на колишнє місце. Після народження дитини вона все рідше забігає на роботу і запитує, як там ідуть справи, знову запевняючи керівництво та інших співробітників у тому, що повернеться, як тільки буде можливість.

Жінка, яка тривалий час сидить вдома з дитиною, все більше звикає до малюка, і її навіть лякає думка про те, що незабаром доведеться віддавати так багато час чужим людям і навіть дітям, замість того, щоб виховувати своє чадо.

Саме тому, під час декретної відпустки все більше жінок замислюються про власний бізнес. Таким способом можна не тільки контролювати свій робочий графік, а й підлаштовувати його під потреби дитини. Таким чином, ви будете повністю незалежні у фінансовому плані. Власну справу, як ніщо інше допоможе вам відчути себе справжньою бізнес леді.

Відразу обмовимося, що власний бізнес - справа не проста. Вам доведеться самостійно шукати клієнтів, обробляти замовлення, вести переговори - а все це забирає так багато сил і часу. Завдяки сучасним технологіям мама з дитиною на руках може комфортно вести бізнес.

Поради для початківців

Телефон та інтернет. Ви можете вести переговори зі своїми колегами та клієнтами по телефону. Ви також можете використовувати програму Скайп. Сьогодні є багато сайтів, що продають товари, побутову техніку - це і алло, розетка, техносила - магазини які потребують працівників, що будуть вести переговори із клієнтами. Така робота часто є віддаленою, що добре підходить для тих, хто не може вирватись з дому. Якщо йдете на особисту зустріч, візьміть з собою малюка. Для зручності помістіть його в спеціальний слінг або рюкзак. Слінг дозволяє годувати дитину навіть під час проведення переговорів. Якщо ваша дитина трохи більше - займіть його малюванням або іграшками.

Підготуйте всі потрібні матеріали в той час, коли малюк спить або грає з іншими дітками. Сучасна побутова техніка допоможе вам вирішити масу проблем: прання, нарізку овочів, вологе прибирання та миття посуду. Ви навіть можете купити робот-пилосос, який зможе сам пересуватися по кімнаті. Можливо, скажете ви, на всі ці прилади піде маса грошей, проте ніякий бізнес не обходиться без матеріальних втрат. Якщо економити на елементарну техніку, то в підсумку ви перетворитеся на білку в колесі, яка те й робить, що метається з кута в кут і нічого не встигає. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні постійним джерелом доходу, то чому б не найняти домогосподарку.

Як знайти час?

Будь-яка мама, яка починає будувати свій бізнес, стикається з проблемою, коли неможливо правильно розподілити час. Пройшов цілий день, а встигнути так нічого і не вдалося. Буває дуже складно вирішити, на що витрачати час - на свою дитину або розвиток бізнесу. Через постійні справ мами також можуть мучитися від докорів сумління, оскільки не виділили своїй дитині потрібного часу. Радимо вам займатися з дитиною недовго, але якісно. Краще якщо мама перебуває з дитиною менше часу в гарному настрої, ніж кілька годин на дратівливому стані. Буває навіть так, що няні і бабусі дарують дитині набагато більше цінного досвіду, ніж сама мама. Це відбувається з тієї причини, що жінка займається бізнесом і намагається догодити чоловікові, тоді як няня на роботі зайнята тільки одним справою. Плюс у бабусь і нянь набагато більше досвіду, ніж у молодої мами.

Ще однією проблемою для розвитку бізнесу може стати відсутність ідеї. Радимо вам звернути увагу на речі, які в першу чергу цікавлять вас самих. Наприклад, це може бути рукоділля, випічка тортів або дитячі товари. Можливо, у вашому районі недостатньо дитячих садів - тоді відкрийте групу тимчасового перебування. Якщо ви людина спортивна, але часу на похід у спортзал немає - так чому б не облаштувати свій власний фітнес-клуб. Якщо у вас є дар до рукоділля, тоді знайдіть за допомогою інтернету замовників на свій товар або ж створіть сайт з кулінарними рецептами.


Інші новини розділу