Дитячий стрес шкодить здоров'ю Автор: kseniya_www · Опубліковано: 02.08.2013 17:12 · Розділ: Краса і здоров'я

Усім відома приказка - всі хвороби від нервових стресів. Вчені підтвердили, що люди, які в дитинстві часто переживали стрес, у віці мають погане здоров'я, навіть не дивлячись на сьогоднішнє їх щасливе життя. А люди, які мали щасливе дитинство - в старості хворіють менше. Неблагополучна сім'я, пригнічений стан через погані стосунки з батьками в дитинстві - вірний шлях до втрати працездатності по здоров'ю у дорослому житті. Такі люди часто падають в депресію. Правда діти, які часто хворіли в дитинстві, дуже рідко ставали через багато років інвалідами.

Вчені стверджують, що переживати в дитинстві якийсь стрес дуже небезпечно для здоров'я в зрілому віці, всі переживання відіб'ються на здоров'ї через десяток років. Імунітет таких людей ослаблений, так як кажуть медики, що імунна система є не природженою, а набутою. І наша імунна система дуже залежить від умов проживання нашого раннього дитинства. А нервова система пов'язана з усіма внутрішніми органами. Під час стресової ситуації відбувається гормональний зрив, який діє на весь організм дитини і змінює його біохімію. Це все і є причиною поганого імунітету.

Також стан здоров'я дитини залежить від душевного стану мами під час вагітності. Необхідно уникати депресій, неспокою, пригніченого стану і поганого настрою - це все може зашкодити вашому майбутньому дитини. Ці всі фактори сильно розхитують наші захисні сили організму, а це точно може привести до захворювань.

Стреси, які відчуває батько, теж передаються дитині в його ранньому віці. Такі діти мають ризик частих простудних захворювань і таких як астма, цукровий діабет, енурез.

Часто батьки захоплені своїми справами і зовсім не помічають пригніченого стану своєї дитини. Дитина навіть може й виду не подавати, що він чимось стурбований, чимось переживає. Також причинами дитячого стресу можуть бути:

• Розлука з близькою людиною
• Народження ще однієї дитини в будинку
• Розлучення батьків
• Батьки-істерики
• Сильні зміни в житті дитини
• Конфлікти
• Страх
• Телевізор, комп'ютер, мобільний телефон
• Зміни в його кімнаті і т.д.

Діти чують рекламу, про мобільні, планшети та ігри, випрошують забавку в батьків, а потім пропадають в них днями. Прагнучи повернути дитину в звичайне русло, батьки замість того, щоб зацікавити дитину новими захопленнями, чи відволікти увагу сімейними іграми, відбирають іграшку. Наслідки таких дій можуть бути неконтрольованими.

Всі ці причини можуть дуже негативно впливати на стан дитини і зробити його агресивним, починаються проблеми з однолітками, вчителями. ..

Якщо вже ви побачили якісь зміни у вашій дитині, спочатку намагайтеся самі якось знайти підхід до свого чада і з'ясувати ситуацію, якщо не зможете, тоді в цьому зможуть вам допомогти досвідчені психологи.

Тільки ніколи не залишайте дитину саму зі своїми переживаннями і тривожністю. Чи не вважайте, що це його каприз, адже погане душевний стан може перерости і в депресію, а далі вже й у різні захворювання.

Тому дотримуйтеся завжди одного правила, якщо хочете бачити ваших діток завжди здоровими і повними сил - не нервуйте самі, не створюйте в будинку стресових ситуацій, не падайте в депресію. Побільше спілкуйтеся з дітьми, щоб ви змогли увійти до їх в довіру. Нехай ваша дитина росте в душевному спокої!


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.