Загублену фреску великого художника знайшли наступного дня після 150-річчя з його народження Автор: kseniya_www · Опубліковано: 02.08.2013 16:44 · Розділ: Культура

День святкування 150-річчя найвідомішого австрійського художника подарував усім шанувальникам високого несподіваний сюрприз - одним австрійським жителем, в його власному гаражі, було виявлено фреску Клімта із зображенням ангела, що сурмить в трубу, яка вважалася, на думку мистецтвознавців, назавжди втраченою. У власника цього шедевра не було ніяких підозр на рахунок його цінності, до моменту широкого висвітлення ЗМІ творчості Клімта на честь відзначення 14 липня його 150-річного ювілею.

Шедеври Клімта
Шедеври Клімта

Густав Клімт є одним з найяскравіших представників стилю модерн, а також найбільшим австрійським художником. Клімт, як-ніби, крокував по лезу бритви, поєднуючи неприкриту еротику своїх творів і візантійську естетику. Таким чином, він кидав виклик консерватизму в мистецтві, який був широко поширений у всьому світі в кінці XIX століття.

Гюстав Клімт
Гюстав Клімт

Картини майстра стали видатними художніми творіннями ХХ століття. Роботи художника також стали незамінними в мистецтві поп-арту - його картинами стали прикрашати чашки, майки, зошити, гуртки.

Охочих придбати сувеніри багато, та й магазинчиків спеціалізованих, де продається чашка, киев містить чимало.

чашка киев
чашка киев

Майбутні художники вважали Клімта своїм орієнтиром. Одним з найяскравіших послідовників великого творця модерну став Егон Шіле, якому вдалося перейти межу еротизму, що зробило його видатним художником - експресіоністом.

Особливістю картин Клімта є загадковістю, яка володіє силою тяжіння. Його роботи продаються за дуже високими цінами. У 2006 році, наприклад, американським меценатом Рональд Лаудер, власником Нью-Йоркської Нової галереї, був придбаний «Портрет Аделі Блох-Бауер I». Картину йому продала спадкоємиця художника за ціною 135 мільйонів доларів. Незвичайність методу Клімта добре відображена, наприклад, у картині «Поцілунок», де головні герої спочатку були зображені цілком оголеними, після їх тіла поступово і ретельно були одягнені художником в золото. Ще одним з дивних фактів у творчості Клімта є той факт, що в його пейзажах відсутня лінія горизонту всупереч загальній правилом, про який знає кожен художник, згідно з яким перед початком роботи над пейзажем, необхідно відзначити точку горизонту олівцем. Однак Клімт вирішив залишатися унікальним, зображуючи все, що ховається від погляду інших, уникаючи у своїх картинах того, що було очевидним для більшості.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?