У Москві вшанували Володимира Висоцького Автор: kseniya_www · Опубліковано: 01.08.2013 20:21 · Розділ: Пам'ятні дати

25 липня виповнилося 33 роки з дня смерті легендарного артиста, поета і музиканта Водимира Висоцького. У Москві ця дата була відзначена Днем пам’яті.

У цей день традиційно на Ваганьківський цвинтар прийшло багато шанувальників, щоб вшанувати артиста традиційним покладанням квітів. До пам’ятного дня підготували низку мистецьких заходів у театральних залах та на вулицях столичного міста.

У будинку Висоцького відкрили експозицію, присвячену періоду, коли актор перебував у Сибірі на зйомках фільму "Господар тайги" (1968 р.). В той час музикант створив ряд шедеврів, серед яких пісня "Банька по-білому", яка і стала назвою виставки. Про стосунки поета з владними органами розкаже інша експозиція, в якій представлені численні матеріали, що допомагають зрозуміти атмосферу того періоду, коли на мистецьких діячів влада чинила значний ідеологічний тиск, що, в результаті стало причиною виникнення дисидентського руху, до якого приєднався також Висоцький. В ті часи заборонялись вистави у театрах, трансляції фільмів, творчість бардів була предметом різкої критики, що значно вплинуло на психологічний стан легендарного барда. Незважаючи на все, Висоцький продовжував творити. В цій експозиції шанувальники творчості поета і барда зможуть побачити реконструкцію сільського будинку, у якому Висоцький жив в період зйомок у Сибірі. Також можна ознайомитись із збереженими документами, аудіо- і відеозаписами, фотознімками поета.

Вечір, присвячений вшануванню відомого барда відбувсяя також у його будинку на Таганці. Театральні актори, кіноартисти, естрадні виконавці читали поезії Висоцького та виконували його пісні. Щоб зіграти одну з написаних бардом пісень, знадобляться ноты для синтезатора.

Театр на Таганці, якому Висоцький присвятив частину свого життя, відзначили його пам’ять виставою режисера Валерія Золотухіна, поставленою за мотивами роману Марини Владі "Перерваний політ". Автора спектаклю також уже немає серед живих.

Телевізійний канал "Росія 1" підготував у цей пам’ятний день показ документального фільму про Володимира Висоцького під назвою «Лист Уоррену Бітті". Цю кінострічку знімав режисер Олександр Ковановскі та Ігор Рахманов. Гладачі зможуть побачити кадри, які були зняті спеціально для одного глядача, яким був Уоррен Бітті, американський актор. У 1979 році Висоцький записав особливий відео лист та адресував його Уоррену. Це актор планував знімати фільм «Червоні», і Висоцький хотів таким способом привернути до себе увагу режисера майбутньої кінострічки. У цих відеозаписах глядачі побачать зовсім іншого Висоцького – живого, відкритого, який майстерно імпровізує. "Тв Центр" показав ще одну кінострічку, відзняту Ковановскім, яка приурочена прощанню з артистом і бардом Володимиром Висоцьким.


Інші новини розділу

 • Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива

  Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива · lesya · 07.08.2015 23:05

  Сьогодні світ відзначає незвичне свято - Міжнародний день пива (англійською International Beer Day). Свято є неофіційним, але за вісім років свого існування воно нбуло небувалого розмаху, перетворившись з невеликого фестивалю на масштабне дійство, яке святкують на п’яти континентах.

  Міжнародний день пива, за уже усталеною традицією, відзначають в першу п’ятницю серпня. А засновником дійства став Джесс Авшаломов, один власник бару в американському місті Санта-Круз. Літній період Джесс вибрав тому, що, по-перше, на вулиці стоїть спека, тож і кухоль прохолодного напою любителі пива вип’ють залюбки, по-друге, серпень є досить віддаленим від інших пивних свят. І щоб не було забагато алкоголю, він вирішив відсвяткувати День пива у серпні.

  Вперше цю дату відзначили у 2007 році в місті Санта-Круз, штат Каліфорнія. Вже через чотири роки цей невеликий містечковий фестиваль став міжнародним святом, що відзначалося в ста тридцяти восьми містах двадцяти трьох країн світу. Ще рік по тому дійство охопило двісті сім міст у п’ятдесяти країнах.


 • Сьогодні світ відзначає День шоколаду

  Сьогодні світ відзначає День шоколаду · lesya · 11.07.2014 13:55

  Усі дівчата, які, дбаючи про власну фігуру, змушені відмовлятися від улюблених шоколадних ласощів, сьогодні мають повне право себе потішити довгоочікуваними солодощами – в цей день, одинадцятого липня, світ відзначає Всесвітній день шоколаду. Свято вже досить немолоде, адже його заснували французи ще в 1995 році.


 • Сьогодні у світі відзначають День таксиста

  Сьогодні у світі відзначають День таксиста · lesya · 22.03.2013 13:54

  Сьогодні всі водії таксі відзначають своє професійне свято - 22 березня у світі традиційно святкують Міжнародний день таксиста.


 • В Італії відзначили День дерева

  В Італії відзначили День дерева · lesya · 22.03.2012 16:27

  Вчора, 21 березня, в Італії відзначили День дерева. Це свято, яке традиційно відзначають в Італії, є символом оновлення та єднання людини з природою.


 • Сто років боротьби з наркоторгівлею

  Сто років боротьби з наркоторгівлею · lesya · 30.01.2012 20:14

  Цими днями виповнюється рівно 100 років з моменту підписання першого міжнародного договору про боротьбу з незаконною торгівлею наркотиками. Отож як все відбувалося на самому початку?